امروز : پنج شنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ - ۱۳:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آماده باش مدارس برای برگزاری مانور زلزله

رییس مدیریت بحران کشور گفت:با حمایت استانداران قرار است مانور ویژه ای با عنوان "یک محله با محوریت یک مدرسه" در مدارس برگزار شود.

به گزارش بابل نوین،اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره تغییر رویکرد برگزاری مانور سراسری زلزله در مدارس و نقش روسای شورای هماهنگی مدیریت بحران سراسر کشور اظهار داشت: با حمایت استانداران قرار است در مانور امسال با شعار ” مدرسه ایمن – جامعه تاب آور” که روز چهار شنبه ۸ آذر ماه برگزار می شود علاوه بر برنامه های متداول، مانور ویژه  ” یک محله با محوریت یک مدرسه” بر اساس دستورالعمل پژوهشگاه بین المللی زلزله برگزار شود.

نجار تاکید کرد: انتظار می رود استانداران برای نشان دادن اهمیت موضوع و ترغیب سایر دستگاه ها برای مشارکت در آموزش همگانی مدیریت بحران حتی المقدور در یکی از مدارس برگزار کننده حضور یابند.

معاون وزیرکشور از استانداران درخواست کرد ضمن تشکیل کمیته استانی و دستور تشکیل کمیته های شهرستانی در اولین فرصت ممکن برای ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی ، اطلاع رسانی از طریق رسانه های استانی و جراید و نشریات محلی درباره این مانور را در دستور کار خود قرار دهند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر ارزیابی کمی و کیفی و آمادگی دستگاه های متولی به منظور تحقق اهداف مانور تصریح کرد: رسیدن به سطح آمادگی مورد نظر بر اساس راهنمای نوزدهمین مانور سراسری ایمنی و زلزله، پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله تنها با حضور همه جانبه متولیان استانی، نیروهای نظامی و انتظامی در کنار دانش آموزان، مربیان، اولیا و مدیران مدارس به منظور ارتقاء مشارکت های عمومی در مواقع بحران محقق خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور با تاکید بر اهمیت مستند سازی در مدیریت موفق بحران از استانداران درخواست کرد اقدامات و تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری مانور از مرکز استان جمع آوری و به منظور ارزیابی عملکرد استان ها و شناسایی نقاط ضعف و قوت برای سال های آتی برای سازمان ارسال کنند.

نجار در ادامه ابراز امیدواری کرد اصحاب رسانه با اتخاذ رویکرد مناسب و اطلاع رسانی عمومی و آگاهی بخشی به مردم در راستای کاهش خسارات و تلفات در حوادث و مخاطرات گام های موثر و مفیدی بردارند./ز

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين