امروز : پنج شنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۹ - ۱۳:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

موسسه فرهنگی‌و هنری «جاویدان اندیشه عمو نوروز» در بابل افتتاح شد

"جاویدان اندیشه عمو نوروز" به عنوان اولین موسسه فرهنگی‌و هنری روستایی بابل در روستای دریکنده این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش بابل نوین، مراسم افتتاح موسسه فرهنگی‌و هنری جاویدان اندیشه عمو نوروز در زادگاه نقاش هنرمند مرحوم مکرمه قنبری با حضور مسئولان و مردم منطقه دریکنده بابل برگزار شد.

در ابتدای این مراسم قربانعلی ولیزاده معاون استاندار و فرماندار ویژه بابل اظهار کرد: اگر به مسئله فرهنگ توجه نشود بابل تنها مکان ترانزیتی برای مسافران است و فرهنگ بومی و محلی آن به فراموشی سپرده می‌شود.

وی افزود: یکی از مشکلات بررسی شده در برگزاری همایش توسعه شهرستان بابل مساله نداشتن حتی یک هتل پنج ستاره برای اسکان مهمانان است و باید مهمانان را به هتل شهرهای دیگر ببریم.

فرماندار ویژه بابل خواستار مشارکت جدی سرمایه‌گذاران در این شهرستان شد و تصریح کرد: سامانه ثبت ظرفیت سرمایه‌گذاری در شهرستان بابل به زودی راه‌اندازی می‌شود تا سرمایه‌های واقعی شهرستان که در نقاط مختلف کشور و حتی خارج کشور هستند شناسایی و از ظرفیت آن‌ها استفاده شود.

در بخش دیگری از این مراسم عیسی محمدی‌فیروزجائی رییس ارشاد بابل با اشاره به اینکه هنرمندان واقعی ما امام  و شهدا هستند که هنر واقعی را به تصویر کشیدند گفت: روستای دریکنده زادگاه هنرمند بین‌المللی مرحوم مکرمه قنبری، روستای فرهنگ‌و هنر است و افتتاح نخستین موسسه فرهنگی‌و هنری روستای شهرستان با سرمایه شخصی هنرمندان ظرفیت ارزشمندی دیگری برای این روستا به حساب می‌آید.

موسس مجتمع فرهنگی‌و هنری جاوید اندیشه عمو نوروز نیز در این مراسم با تقدیر از حضور مسئولان که نشان از دغدغه فرهنگی آن‌ها است اظهار کرد: این موسسه در راستای ترویج و احیا فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی احداث شد.

همت‌اله نوروزی افزود: پنج سال قبل زمین این موسسه به مبلغ ١٠٠ میلیون تومان خریداری شد و دو سال قبل کلنگ‌زنی و ظرف دو سال با اعتبار ٢٧٠ میلیون تومان احداث شد که طبقه اول آن برای کار فرهنگی و طبقه دوم برای کار هنری در نظر گرفته شد اما هنوز طبقه دوم آن تکمیل نشده است.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين