امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۹ - ۱۳:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابلکنار:

برخی از دیوار سفارت آمریکا بالا رفتند ولی از دیوار نظام‌و انقلاب پایین آمدند/ با توقیف روزنامه‌های ارزشی شادی‌بخش آمریکا‌و اسرائیل شدید

امام‌جمعه بابلکنار گفت: با توقیف روزنامه‌های ارزشی باعث می‌شوید حرامیان تروریست‌پرور ریاض، اسرائیل و آمریکا ضیافت شادی راه‌ انداخته و بگویند ایرانی‌ها جا زدند، متاسفانه برخی از دیوار سفارت آمریکا بالا رفتند ولی از دیوار نظام و انقلاب پایین آمدند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بابلکنار با اشاره به حرکت عظیم راهپیمایی اربعین حسینی اظهار کرد: اربعین بشارت ولایی شدن جهان، تشکیل جبهه بین‌المللی فرا مذهبی دینی و حرکت به سوی تمدن بزرگ اسلامی است.

وی افزود: اربعین لبیک عاشقانه و با پای پیاده در هزاره سوم میلادی به فراخوان هل من ناصر ینصرونی ابا عبدالله‌الحسین(ع) در چهارده قرن پیش است.

این مسئول ادامه داد: پیاده روی اربعین حسینی شبیه یک حادثه آخرالزمانی و مقدمه تحول جهانی است و باید به آن با نگاه ویژه تری توجه شود.

امام جمعه بابلکنار با اشاره به توقیف روزنامه ارزشی کیهان اذعان کرد: آن‌هایی که با تیتر ضد سعودی کیهان که ترجمه بیانیه انصارالله یمن بود هیاهو راه انداختند و دستور توقیف می‌دهند با کسانی که زمان مذاکره با گفتن خزانه خالی، فروش نفت صفر، تولید فلج شده و کسانی که به سپاه و امنیت حمله کردند یا گفته‌اند آمریکا با یک بمب ما را از بین می‌برد و به دشمنان گرا دادند با آن‌ها چه باید کرد،محاکمه کنند یا مدال بدهند؟

حجت‌الاسلام بابائیان گفت: با توقیف روزنامه‌های ارزشی، تنها کاری که می‌کنند آن است که حرامیان تروریست‌پرور ریاض، اسرائیل و آمریکا ضیافت شادی راه انداخته و بگویند ایرانی‌ها جا زدند و دارند گوش نیروهای ارزشی‌شان را از خوف قدرت ما می‌پیچانند، متاسفانه برخی از دیوار سفارت آمریکا بالا رفتند ولی از دیوار نظام و انقلاب پایین آمدند.

وی تصریح کرد: اولین کسی که علیه تیتر کیهان نوشت، خبرنگار بی‌بی‌سی بود و برخی در داخل کشور از آن‌ها خط گرفتند، حالا ببینید کشور در دست چه کسانی است، با این کارها انسان به یاد جمله مامور سفارت انگلیس می‌افتد که گفته بود ما ۳۰۰ سال است که در ایران هستیم و آینده این کشور در دست کسانی است که خودشان و فرزندانشان را ما تربیت کردیم.

خطیب جمعه بابلکنار با اشاره به مواهب اقتصادی کشور افزود: مساحت ایران یک درصد مساحت جهان و جمعیت کشور یک درصد جمعیت جهان است، اما منابع سرشار ایران ۹ درصد منابع جهان است  پس چرا تلاش نمی‌شود که رفاه، آسایش، شادی و رونق اقتصادی مردم ایران نیز ۹ برابر سایر کشورهای دنیا باشد.

بابائیان ادامه داد: برای جلب اعتماد مردم، امیدوار کردن آن‌ها و ساماندهی اقتصاد کشور باید برای کوتاه کردن دست مفسدین اقتصادی چند نفر از آنان را در نمازجمعه شلاق بزنید و ۵۰ نفر را اعدام و تیرباران کنید، آن وقت ببینید مردم اعتماد و امیدشان به شما بیشتر می‌شود یا نه؟

وی یادآور شد: هرچه هوا سردتر شود لباس را ذخیم‌تر می‌کنیم تا سرما به ما نفوذ نکند، هر چه جامعه‌ات فاسدتر شد تو لباس تقوایت را ضخیم‌تر کن تا به تو نفوذ نکند و هرگز نگو محیط خراب بود منم خراب شدم، بله مشکل جامعه را عدل و قیام به عدل برطرف خواهد کرد.

 این مقام مسئول اظهار کرد: در کشور یک نفر برای وام پنج میلیونی یک ماه در بانک اسیر و تمام امیدش به این وام است که باید سه برابر برگرداند حال عده‌ای هم هستند که دغدغه آنان شده کاشت نگین هفت میلیونی در چشم، این اوضاع رضایت‌بخش نیست.

حجت‌الاسلام بابائیان افزود: از میانمار تا یمن، افغانستان تا سوریه، عراق تا ایران و هر کجا ظلم و ستمی وجود دارد پای آمریکا در میان است ولی آمریکایی‌ها بدانند دیگر دورانشان به سر آمده و قرن جدید متعلق به امت اسلامی است.

امام‌جمعه بابلکنار تصریح کرد: از نظر آمریکایی‌ها و غربی‌ها حبس کردن رقبای سیاسی اگر توسط دشمن غرب انجام گیرد می‌شود استبداد و اگر توسط هم‌پیمان غرب صورت پذیرد می‌شود اصلاحاتف آیا این عدالت است.

وی با اشاره به روز کتاب‌خوانی‌و اهمیت آن تاکید کرد:  کتاب‌خوانی برای یک ملت فریضه واجب، وظیفه ملی و همچون تنفس برای یک جامعه ضروری است، یکی از پر خسارت‌ترین تنبلی‌ها، تنبلی در خواندن و مطالعه کتاب است.

بابائیان در پایان گفت: با توجه به اهمیت غیرقابل انکار علم‌و دانستن بهتر است پدران‌و مادران در سبد زندگی روزمره خود، وقتی را برای کتاب‌خوانی قرار دهند تا فرزندان نیز به کتاب‌خوانی عادت کنند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين