امروز : پنج شنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۹ - ۱۶:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه لاله‌آباد:

پیاده‌روی اربعین به واقع حماسه و معجزه عصر حاضر است/ چه کسی باید پاسخگوی واردات بی‌رویه برنج خارجی به کشور باشد

امام‌جمعه لاله‌آباد گفت: استکبار جهانی دنیا را با شبکه‌های تلوزیونی، ماهواره‌ای و فضای مجازی تسخیر کرده اما مسلمانان با دست خالی این چنین در پیاده‌روی اربعین حسینی قدرت‌نمایی می‌کنند و باید گفت این حماسه معجزه‌ عصر حاضر است لذا مسئولین فرهنگی از این مناسبت برای تقویت جهان اسلام‌و شیعه نهایت بهره‌برداری را بکنند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی در خطبه‌های امروز نمازجمعه لاله‌آباد با اشاره به اربعین حسینی در دو کشور ایران و عراق اظهار کرد: اربعین همایش عظیم قدرت اسلام و بزرگترین میتینگ سیاسی دینی جهان تشیع است، دنیا اگر بخواهد تمام ظرفیت‌های سیاسی اقتصادی و اجتماعی خود را بگذارد تا چنین همایشی را برگزار کند هرگز توانایی مدیریت چنین برنامه‌ای را ندارد که به اهداف خود برسند.

وی افزود: یک اجتماع عظیم خودجوش آن هم به سبک‌و سیاق پیاده حرکت کردن بدون آن که کسی از آن‌ها بخواهد، بدون این‌که عده خاصی فقط حضور داشته باشند، از همه هیات‌ها، ادیان و همه جای دنیا با عشق و علاقه با جان‌و دل به میدان آمدند.

امام‌جمعه لاله‌آباد ادامه داد: استکبار جهانی دنیا را با شبکه‌های تلوزیونی، ماهواره‌ای و فضای مجازی تسخیر کرده  اما مسلمانان با دست خالی و آنچه در اختیار دارند این چنین در پیاده‌روی اربعین حسینی قدرت‌نمایی می‌کنند و باید گفت این وحدت و حماسه معجزه‌ عصر حاضر است لذا به‌جا است متولیان امر، مسئولین فرهنگی دولتی و غیردولتی ایران در این خیزش عظیم برنامه‌ریزی دقیق کنند و از این مناسبت برای تقویت جهان اسلام‌و شیعه نهایت بهره‌برداری را بکنند.

حجت‌الاسلام شیخی تصریح کرد: اگر در اربعین برنامه‌ریزی دقیق فرهنگی شود تا سالیان شیعه را بیمه می‌کند و دین و مذهب را حفظ می کند آن چنان که پیام سیدالشهدا را اربعین حفظ کرده است.

این مسئول افزود: مهمترین چیزی که امروز در سرتاسر کشور از آن بهره می‌بریم امنیت است، همه باید قدردان ایثار‌و فداکاری عزیزان نیروی انتظامی، نظامی و امنیتی باشیم خصوصا مرزبانان که گاهی در سخت‌ترین و دشوارترین شرایط مانند گرمای سوزان تابستان سیستان، سرما، برف و یخ سوزناک زمستان غرب با جانفشانی تمام از مرزهای کشور محافظت می‌کنند و مانع اقدام و ورود دشمن می‌شوند.

وی تاکید کرد: همانطور که در دفاع‌مقدس ثابت کردیم بار دیگر جوانان مرزبان ما ثابت کردند حاضرند جان بدهند اما یک وجب از خاکمان را به دشمن ندهند و در مقابل دشمن تا آخرین نفس‌و آخرین قطره خون خواهیم ایستاد.

خطیب جمعه لاله‌آباد با اشاره به تحرکات سیاسی در دنیا و منطقه گفت: تحرکات دشمن در منطقه بسیار شدید و عربستان سعودی عروسک دست رژیم صهیونیست که خام نقشه‌های استکبار شده است.

شیخی اذعان کرد: جنگ سوریه، جنگ در عراق، ساخت داعش و گروه های تکفیری، حمله به یمن، حصر کردن شیعیان و محاکمه در بحرین، اعلام استقلال و رای‌گیری اقلیم کردستان، همه و همه رو به شکست رفت و تمام حیثیت استکبار جهانی برباد رفته است.

وی افزود: آخرین سناریوی آن‌ها دیکته استعفای سعد حریری از نخست‌وزیری لبنان آن هم داخل خاک کشور بیگانه عربستان نه در لبنان و اتهام‌زنی او نسبت به ایران است که البته امر جدیدی نیست.

این مسئول ادامه داد: بعد از تحریم علیه سپاه و حزب‌الله لبنان و به‌دنبال آن محدود کردن محور مقاومت‌و جمهوری اسلامی ایران، برای معرفی کردن کشور ما به عنوان عامل بی‌ثباتی منقطه کسی باید ذبح می‌شد و آن فرد کسی نبود جز سعد حریری.

امام‌جمعه لاله‌آباد تصریح کرد: آمریکا و استکبار برای رسیدن به مقاصد خود به‌دنبال اجرای برنامه‌هایی مانند ایجاد تفرقه میان شیعیان‌و اهل سنت با محوریت سعودی‌ها و ائتلاف منطقه با محوریت شیوخ و صهیونیست علیه ایران هستند و با ایجاد ایران هراسی، تهدید را برای متحدین منطقه برجسته می‌کنند تا بتوانند اجماعی را علیه ایران تشکیل بدهند.

وی در پایان با اشاره به مشکلات مردم بخش لاله‌آباد و وضعیت بازار برنج گفت: بحث و مشکل اصلی مردم منطقه ما خرید محصول و بازار برنج است، الان در کارخانه‌ها برنج‌ها دپو و متاسفانه شنیده‌ها حاکی از ورود بی‌رویه برنج خارجی به کشور است، چه کسی باید پیگیر باشد و چه کسی مسئول است.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين