امروز : شنبه, ۲۶ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۰ - ۱۸:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
"مربی با دانشی داریم و باید از او بیشتر بهره ببریم"

کاشانی: برای حرفه‌ای شدن باید روی باشگاه‌ها تمرکز کنیم

رئیس هیأت مدیره پرسپولیس گفت: برای حرفه‌ای شدن فوتبال باید روی باشگاه‌ها متمرکز شد و نظام اقتصادی فوتبال و مواردی مانند بلیت فروشی و حق پخش و سایر موارد باید در باشگاه‌ها دنبال شود.

به گزارش بابل نوین،و به نقل از باشگاه پرسپولیس، جعفر کاشانی درباره مسائل مربوط به حرفه‌ای‌سازی اظهار داشت: شکی نیست که فوتبال ایران باید مراحل حرفه‌ای شدن را پشت سر بگذارد، این آسان نخواهد بود. مساله اول این است که بدهی‌های زیادی وجود دارد. این بدهی‌ها که مربوط به دو، سه سال گذشته نیست ولی چاره‌ای هم جز مواجهه با آن وجود ندارد و باید کار را مدیریت کرد تا با کمک وزارت ورزش و مسئولان، مرحله به مرحله تا حل قطعی موارد پیش برویم.

وی درباره این که به محض مطرح شدن لزوم حمایت از باشگاه‌ها، این مساله مطرح می‌شود که مطابق قانون نباید حمایتی از جانب دولت صورت بگیرد، ادامه داد: این صحبت‌ها به آن جهت است که ورزش در جایگاه واقعی خودش دیده نمی‌شود. اگر قرار است حرفه‌ای بشویم باید روی بخش باشگاه‌ها متمرکز بشویم و بعد باید به سمت خصوصی‌سازی حرکت کنیم. الان ورزش فقط تفریح نیست بلکه یک مقوله کلان فرهنگی و اقتصادی است و نقش اساسی در پویایی فرهنگ دارد و می‌تواند یک صنعت پویا باشد، سن و سال هم نمی‌شناسد. پس باید برنامه‌ریزی شده و هدفمند آن را مورد حمایت قرار داد.

رئیس هیأت مدیره پرسپولیس درباره این که بعضی این استدلال را مطرح می‌کنند که ورزش حرفه‌ای خود باید بتواند هزینه‌هایش را تامین کند، خاطرنشان کرد: همین طور است ولی باید فوتبال را به این مرحله رساند. باشگاه‌ها باید استادیوم اختصاصی داشته باشند و درباره تمام مزایای فوتبال مانند بلیت فروشی، حق پخش تلویزیونی و سایر موارد تصمیم‌گیر باشند. فدراسیون فوتبال هم ناظر بر امور خواهد بود. وقتی این مزایا به باشگاه‌ها آمد، آن‌گاه می‌توانند حرفه‌ای عمل کنند.

جعفر کاشانی درباره دیدگاه موجود نسبت به شرایط تیم تصریح کرد: خوشبختانه یک تیم خوب با یک مربی با اخلاق و با علم و دانش داریم. من امیدوارم هر چه بیشتر از توانایی‌های آقای برانکو استفاده کنیم. به عنوان نمونه باید از دانش وی در تیم‌های پایه هم استفاده شود. روی این مساله تاکید داریم که مربیان رده‌های مختلف حداکثر بهره را از چنین امکان خوبی ببرند. شخصیت قهرمانی و جاه طلبی که در تیم پرسپولیس ایجاد شده باید به یک اصل بدل شود.

وی در پایان افزود: باشگاه پرسپولیس نسبت به سال‌های گذشته رشد زیادی داشته است. از جمله این که امکانات خوبی برای تیم به وجود آمد. ساختار اداری خوب شکل گرفته و نظام مالی مشخصی وجود دارد ولی قطعا هر روز باید به فکر پیشرفت بیشتر باشیم و من امیدوارم روزی برسد که بتوانیم یک فوتبال حرفه‌ای مبتنی بر توانمندی‌های اقتصادی فوتبال و بخش خصوصی، تحت نظارت عالی دولت و دستگاه‌های ذی‌ربط داشته باشیم.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين