امروز : دوشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ - ۱۱:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پوشش امدادی زائران امام رضا(ع)‌ با طرح “همسفران خورشید”

به گزارش بابل نوین، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به تشریح تمهیدات امدادی هلال احمر برای زائران امام رضا(ع) در پوشش طرح همسفران خورشید پرداخت.

مرتضی سلیمی در مورد طرح همسفران خورشید ۴ اظهار کرد: با توجه به اینکه تعداد زیادی از هموطنان برای شرکت در مراسم ۲۸ صفر با پای پیاده به سمت حرم رضوی حرکت می‌کنند، جمعیت هلال احمر نیز برای خدمت‌رسانی به این افراد چند سالی است که در استان خراسان رضوی تمهیداتی را در نظر می گیرد و طرح همسفران خورشید را اجرایی می‌کند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر اضافه کرد: امسال هم از ۱۶ آبان طرح همسفران خورشید ۴ آغاز شده و تا ۳۰ آبان ادامه دارد و در طول این ۱۴ روز منابع و تجهیزات مختلفی در نظر گرفته شده و آمادگی جهت پوشش امدادی برای بیش از سه میلیون و پانصد زائر وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در این طرح ۲۵ پایگاه ثابت و ۸۹ پست موقت به کارگیری می‌شوند، در مورد منابع و تجهیزات در نظر گرفته شده گفت: ۱۱۷۶ نیروی عملیاتی شامل پزشک، پرستار، نجاتگر امدادگر، داوطلب و پرسنل در این مدت به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند. علاوه بر آن ۹۱ دستگاه خودروی عملیاتی، ۳۹ دستگاه آمبولانس، ۲۱ دستگاه خودروی نجات، ۲۳ دستگاه خودروی کمک‌دار سبک، یک دستگاه خودروی ارتباطات، یک فروند بالگرد و ۵ دستگاه از سایر خودروهای عملیاتی در این مدت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين