امروز : چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ - ۱۳:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خاطرات جاسوسی از کره شمالی در بازار کتاب

«روح گریان من» خاطرات یک جاسوس زن کره‌ای از سوی انتشارات ققنوس منتشر شد.

به گزارش بابل نوین،انتشارات ققنوس کتاب «روح گریان من» داستان واقعی زندگی یک جاسوس زن را روانه بازار نشر کرد. این کتاب خاطرات کیم هون هی، جاسوس کره شمالی در کشورهای مختلف است که با ترجمه فرشاد رضایی را منتشر شده است.

«روح گریان من» داستان زندگی زنی است که تحت حکومت کره شمالی در نوجوانی از خانواده‌اش جدا شد،‌ سخت‌ترین آموزش‌های نظامی را از سر گذراند، به عنوان جاسوس به بسیاری از کشورهای جهان سفر کرد و یکی از خوفناک‌ترین مأموریت‌های جاسوسی ممکن را به سرانجام رساند. او فرصت یافت از فراز و نشیب‌های زندگی پرماجرا،‌ دردناک و سرشار از ترس و رنج خود و حکومت مرموز کره شمالی بگوید.

پس از ترجمه کتاب به ۱۱ زبان زنده دنیا، افراد بسیاری از داستان زندگی کیم هیون هی باخبر شدند. این شرح حال جذاب‌ترین جاسوس تاریخ کره شمالی است، شرح حال یک جاسوس زن.

در بخشی از این کتاب آمده است: «فرایند ملال آور محاکمه شروع شد ولی من نمی‌توانستم تمرکز کنم؛‌ انگار از قبل مشخص شده بود که قرار است به اعدام محکومم کنند. من هواپیمای پرواز ۸۵۸ هواپیمایی کره جنوبی را منفجر کرده بودم. من مسئول مرگ ۱۱۵ انسان بودم ولی عجیب آنکه تا قبل از قدم گذاشتن در آن دادگاه متشنج تا این حد با تأثر و ترسم از کاری که انجام داده بودم مواجه نشده بودم …»

فرشاد رضایی، مترجم این کتاب پیش از این گفته است: «قصه‌ «روح گریان من» درباره یک جاسوس زن کره‌ای است که بعد از اینکه در کره جنوبی دستگیر می‌شود، شروع به تعریف قصه‌ زندگی‌اش از کودکی تا زمان حال که دستگیر و زندانی شده است، می‌کند، اینکه چطور ناگهان به یک ستاره سینما در کره‌ شمالی تبدیل شده، بعد وارد ارتش می‌شود و بعد با توجه به استعدادش وارد سازمان جاسوسی ارتش کره شمالی می‌شود و به عنوان جاسوس این کشور در کشورهای دیگر عمل می‌کند. این اثر تنها نوشته‌ نویسنده است. کتاب یک جور اعتراف و یک نوع عذرخواهی از مردم کره جنوبی است و در واقع یک شرح حال و زندگی‌نامه واقعی از «کیم هیون هی» است که واقعیات زندگی او را به تصویر می‌کشد.»

کتاب با مقدمه‌ای آغاز می‌شود که در آن کیم هیون هی خاطره خود را از زمانی نقل می‌کند که دادگاهی در کره جنوبی او را به جرم منفجر کردن هواپیمایی از آن کشور محاکمه می‌کند. کیم منتظر است تا مجازاتش اعلام شود. دادگاه کیم هیون هی را به اشد مجازات محکوم می‌کند. مجازاتی که البته در نهایت، کیم هیون هی از آن جان به‌در می‌برد.

انتشارات ققنوس «روح گریان من» را در ۲۳۹ صفحه، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۵ هزار تومان پاییز جاری منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين