امروز : پنج شنبه, ۲۴ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ - ۱۳:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد:

پیاده‌روی اربعین با نگاه هنر قابل بررسی است

جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار و در آن اعلام شد که کارگروهی در کمیسیون هنر و معماری تشکیل می‌شود تا موضوع فرهنگ عاشورایی از نگاه هنر را بررسی و تحلیل کند.

به گزارش بابل نوین،بر اساس خبر رسیده، محمد حسین ایمانی خوشخو ـ رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی ـ  در جلسه این کمیسیون گفت: پیاده روی اربعین پدیده‌ای است که افراد با فرهنگ‌های گوناگون با هم همراه می‌شوند و این پدیده علاوه بر اینکه از دیدگاه جامعه شناختی و مطالعات فرهنگی قابل بررسی است، هنر نیز می‌تواند با مستند سازی و تحلیل، جنبه‌های گوناگون آن را بیان کند.

رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: متاسفانه در مواردی آثار هنری ضعیف درباره اربعین یا پدیده‌های دینی تولید می شود که مناسب نیست. ضرورت دارد که سیاستگذاری حرفه‌ای و علمی در این زمینه انجام شود و به این منظور کارگروهی در کمیسیون هنر و معماری تشکیل خواهد شد تا موضوع فرهنگ عاشورایی از نگاه هنر را بررسی و تحلیل کند.

رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره اسناد هنری تهیه شده در این کمیسیون گفت: اسناد سینما، تئاتر و موسیقی در این کمیسیون با استفاده از نظرات کارشناسان و هنرمندان هر حوزه تدوین شد و پس از هماهنگی های لازم و دریافت پیشنهادات بخش‌های مدیریتی حوزه سینمایی، هنرهای نمایشی و موسیقی در این وزارت و دیگر دستگاه‌های مرتبط برای طرح در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می شود.

در ادامه این جلسه موارد دیگری از اساسنامه بنیاد هنرعاشورایی نیز مورد بررسی قرار گرفت و اعضای کمیسیون نظرات و پیشنهادات خود را درباره ساختار، اهداف و وظایف آن ارائه کردند.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين