امروز : چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ - ۲۰:۰۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انجمن‌های صنایع لبنی ایران و اتحادیه اروپا تفاهم‎نامه امضا کردند

انجمن‌های صنایع لبنی ایران و اتحادیه اروپا "سند همکاری مشترک"در زمینه انتقال تجربیات و دانش صنایع لبنی، امضا کردند.

به گزارش بابل نوین،در پی برگزاری همایش و دیدار فی مابین هیات بلندپایه کشاورزی کمیسیون اتحادیه اروپا و گروهی از تجار فعال در صنایع غذایی و کشاورزی این کشورها و فعالین صنایع غذایی و کشاورزی ایران در ابتدای هفته جاری، سند همکاری مشترکی نیز در زمینه انتقال تجربیات و دانش صنایع لبنی مابین انجمن صنایع لبنی ایران و انجمن صنایع لبنی اتحادیه اروپا به امضا رسید.

رضا باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی ایران در ارتباط گفت: این سند همکاری با محوریت موضوعاتی چون تبادلات علمی و تجربی در زمینه ارتقای کیفی شیر خام در کشور و مطابقت استانداردهای محصولات لبنی ایران با استاندارد اتحادیه اروپا (CE) به نحوی که محصولات لبنی ایران قابلیت صدور به کشورهای این اتحادیه و به تمام کشورهای دنیا باشد.

وی با اشاره به افزایش ۳۰۰ تا ۳۵۰ کیلوگرمی مصرف لبنیات خانوارهای اتحادیه اروپا به طور سالانه گفت: یکی دیگر از محورهای این تفاهم‌نامه را انتقال تجربیات اتحادیه اروپا در زمینه افزایش مصرف سرانه سالانه خانوار ایرانی،است. تبادل تجربیات و دانش علمی در ارتباط با زنجیره تامین شیر و تبادل دانشجو و متخصص در حوزه صنایع لبنی نیز از دیگر محورهای این تفاهم نامه بوده است.

بنابراین گزارش روز گذشته هیات بلندپایه اتحادیه اروپا به تقاضای تعدادی از شرکت‌های فعال در زمینه صنایع لبنی این هیات و با همراهی کاوه زرگران، دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران، از یکی از کارخانجات تولیدی فرآورده‌های لبنی استان تهران بازدید کردند.

به گفته دبیر انجمن صنایع لبنی ایران، سطح دانش و تکنولوژی روز دنیا در تولید فرآورده‌های لبنی در ایران، هیات اتحادیه اروپا را به تمجید از فرمولاسیون محصولات و تجربه مهندسین و کارگران ایران در زمینه تولید محصولات لبنی واداشته است و این دیدار توانسته سیمای بسیار خوبی از صنعت لبنیات کشورمان برای شرکت‌های فعال در صنایع لبنی اروپایی ترسیم کند.

بنابراین گزارش، هیات ۷۰ نفره عالی رتبه اتحادیه اروپا به ریاست فیل هوگان، کمیسیونر اتحادیه اروپا و شرکت‌های تجاری فعال در صنایع غذایی و کشاورزی این اتحادیه به میزبانی اتاق بازرگانی تهران و کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران برای بررسی زمینه‌های همکاری‌های مشترک در حوزه های کشاورزی، صنایع غذایی و توسعه روستایی و امکان گسترش سطح روابط اقتصادی و تجاری روز شنبه به تهران آمده است. سفر این گروه امروز دوشنبه ۲۲ آبان ماه پایان خواهد یافت.

گفتنی است، حجتی وزیر جهاد کشاورزی در نشست خبری مشترک روز شنبه هفته جاری با کمیسیونر اتحادیه اروپا، خبراز  سرمایه‌گذاری اروپایی‌ها در ایران برای پرورش شتر و  صنایع تبدیلی مرتبط، برای صادرات فرآورده های لبنی شتر به اتحادیه اروپا، داده بود.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين