امروز : چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ - ۲۰:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دلاوری: بودجه ورزش دانشگاه‌ها باید شفاف ابلاغ شود

به گزارش بابل نوین، مدیر تربیت بدنی دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه ورزش دانشگاهی کشور طی ۳ یا ۴ سال اخیر روند رو به جلویی داشته است گفت: یکی از مهمترین ضرورت‌های رشد ورزش دانشگاهی ابلاغ صریح و شفاف میزان بودجه ورزش دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم است.

محمدامین دلاوری  درباره مهمترین مشکلات پیش روی تربیت بدنی دانشگاه‌ها اظهار کرد: ما به لحاظ زیرساخت‌های ورزشی و امکانات مورد نیاز در این بخش دچار کمبود هستیم به گونه‌ای که برای حدود ۷ هزار دانشجوی دختر و پسر در دانشگاه هرمزگان تنها یک سالن چندمنظوره به مساحت هزار متر در اختیار داریم که این سالن نیز در بیشتر اوقات در اختیار کلاس تربیت بدنی و فعالیت های فوق برنامه در خارج از ساعات کلاس است که این موضوع باعث شده فقط ۵ یا ۶ ساعت در طول شبانه روز این سالن را برای ورزش دانشجویان در اختیار داشته باشیم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه هرمزگان افزود:در کنار این سالن نیز دو سالن جانبی کشتی و ژیمناستیک و ۲ اتاق کوچک برای بدنسازی و تنیس روی میز در اختیار داریم که متاسفانه این میزان امکانات به هیچ وجه جوابگوی ۷ هزار دانشجوی این دانشگاه نیست.

وی دیگر مشکل ورزش این دانشگاه را مسافت و هزینه زیاد برای حضور دانشجویان ورزشکار در رقابت‌های منطقه‌ای و کشوری دانست و تصریح کرد: ما جزو منطقه ۸ مسابقات دانشگاهی در کشور هستیم که در این منطقه ۳ استان کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان حضور دارند که هر کدام مساحت بسیار زیادی دارند و برای حضور در مسابقات مناطق باید هزینه زیادی برای نقل و انتقال تیم ها داشته باشیم که به همین دلیل نمی‌توانیم حضور پررنگی در رقابت‌های مناطق داشته باشیم.

دلاوری درباره میزان بودجه تربیت بدنی دانشگاه هرمزگان نیز گفت: اطلاع دقیقی از میزان بودجه‌مان ندارم اما آن چیزی که در نهایت بدست ما می‌رسد مبلغ ناچیزی است که جوابگوی نیازهای ما نیست.سال گذشته حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان به دست ما رسید که جوابگوی نیازهای ورزشی این حجم از دانشجویان نبود.

این دکترای تربیت بدنی خاطرنشان کرد: اگر بودجه اختصاص یافته به ورزش دانشگاه‌ها بصورت کاملاً شفاف به دانشگاه‌ها ابلاغ شود و مدیران تربیت‌بدنی به طور دقیق در جریان میزان این بودجه و زمان‌های اختصاص آن در طول سال باشند بسیاری از مشکلات ورزش دانشگاه‌ها برطرف می‌شود و مدیران تربیت بدنی می‌توانند با اطلاع از آن برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند. الان اصلا ما نمی‌دانیم چقدر بودجه برای ما اختصاص داده شده و چه میزان از آن نیز وصول شده است.به همین علت وقتی مدیران دانشگاه‌ها به ما اعلام می‌کنند ۵۰ درصد بودجه‌تان محقق شده باید آن را باور کنیم!

وی افزود: البته دانشگاه‌ها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و این مشکل در دانشگاه هرمزگان بدلیل کمبود امکانات و حضور در مناطق محروم کشور بیشتر از سایر نقاط نیز هست. دانشگاه ما ۹ کیلومتر خارج از شهر است و به همین دلیل ما نمی‌توانیم مثل خیلی از دانشگاه‌ها از همین اندک فضای ورزشی و امکاناتی که داریم درآمدزایی کنیم.

دلاوری در پایان با تاکید بر اینکه ورزش دانشگاهی طی ۳ یا ۴ سال اخیر روند رو به رشدی را طی کرده است گفت: وضعیت بهتر از سال‌های گذشته شده و ورزش دانشگاهی حرکت رو به جلویی داشته هر چند که با نقطه مطلوب و ایده‌آل فاصله زیادی داریم. ما طی ۳ یا ۴ سال اخیر کمک‌های مالی بیشتری از وزارت علوم دریافت کرده‌ایم در حالیکه در سال های قبل از آن با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می‌کردیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين