امروز : شنبه, ۲۶ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ - ۲۰:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
حاجی بابایی:

قانون برنامه ششم در گوشه عزلت است/استانی کردن یارانه‌ها باتلاقی است که بیرون آمدن از آن امکان پذیر نیست

به گزارش بابل نوین، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در جلسه علنی امروز دوشنبه (۲۲ آبان ) در نطق میان دستور، خطاب به رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: آقای صالحی شما گفتید که اگر برجام برهم بخورد آنها را حیرت زده می کنیم، آنها به دنبال برهم زدن برجام نیستند؛ بلکه آنها برجام را استراتژی ترکیبی تحمیل و تعامل می دانند، آنها به این نتیجه رسیده اند که برجام یک عملیات موفق تحمیلی و تعاملی بوده است.

وی افزود: کاخ سفید ماهرانه و با قدرت توسط اوباما از رویکردهای مختلف در برابر ایران استفاده کرده است، برجام ابزار و آغاز مقابله با ایران است و نه پایان آن، آمریکا از یک استراتژی جامع و یکپارچه در برابر ایران استفاده می کند که همزمان و هماهنگ از چندین ابزار سیاسی ترکیب شده است که در قلب این استراتژی استفاده ترکیبی از تحمیل و تعامل از ابزار تحریم ها استفاده می کند، همچنین از طرف دیگر رئیس جمهور فرانسه را برای مذاکره برروی موفقیت های موشکی هماهنگ می کند؛ ضمن اینکه از طرفی عربستان را در عملیات شبه دزدی حریری نخست وزیر لبنان مامور می کند.

نماینده مردم همدان بیان کرد: این همه درکنار فضاسازی‌های بین المللی و منطقه‌ای بیانگر آن است که آمریکا زمین بازی را به شکلی طراحی کرده است تا بتواند به تمامی مقاصد خود نائل آید و ما ناگزیر از اقدامات خود هستیم که به هیچ وجه در تصمیمات آمریکا تاثیرگذار نیست؛ زیرا آزادی قبل از برجام را نداریم و خود را محدود به برجام می‌دانیم، یعنی همان جاده استراتژیک تحمیل و تعامل و به همین دلیل است که شکست این راه استراتژیک آمریکا در مقاومت و برگشت به شرایط قدرتمندانه قبل از برجام امکان پذیر است.

وی افزود: تنها راه بر هم زدن این استراتژی و حیرت‌زده کردن آمریکا راه شهید حججی‌ها و راه احمدی روشن‌هاست.

حاجی بابایی ادامه داد: دولت در پیشانی مشکلات کشور است و باید همه به دولت کمک کنند تا از مشکلات بزرگی مانند بیکاری،رکود اقتصادی و معیشت عبور کند؛ قوای ۳ گانه باید همراهی کنند، امروز بیکاری جوانان شایسته، تحصیلکرده و فقر هر انسان آزاده ای را به واکنش وادار می کند؛ به همین دلیل است که جامعه اجازه حاشیه پردازی به هیچ فردی را با وجود این مشکلات نمی دهد.

نماینده مردم همدان افزود: نقش مجلس بسیار کلیدی بوده و لازم است که این نهاد نقش کلیدی خود را در ریشه کن سازی مشکلات کشور ایفا کند.

وی تاکید کرد: واردات غیرمتوازن، قاچاق کالا، بازار آشفته نظام بانکی و بدتر از خصولتی شدن مسئولیت شرکت ها، خصولتی شدن مسئولیت ها در مدیریت هایی است که دستی در قدرت دارند، لذا لازم است که مجلس نسبت به حل مشکلات این چنینی اقدامی عاجل به عمل آورد.

حاجی بابایی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه بسیار جامع است اما در گوشه عزلت به سر می برد و آیین نامه ها و سوابق اجرایی سرنوشت مشخصی ندارند، اظهار کرد: موفقیت دولت در سایه قانون مداری به دست می آید چرا که قانون گریزی شایسته دولت کشور ما نیست؛ هرچه سریعتر گزارشی از روند اجرای برنامه ششم به کشاورزان، بازنشستگان، ایثارگران، کارمندان و بخش های کم درآمد جامعه داده شود.

وی بیان کرد: اگر منظور از اصلاح این است که ردیف های متفرقه درست شود حرفی نیست، اگر منظور عملیاتی کردن بودجه بوده و اینکه امسال باید براساس برنامه ششم ۲۰ درصد اجرایی می شد، چرا این اقدام صورت نگرفت؛ مشکل ردیف های متفرقه نیست، مشکل این است بودجه ای که به مجلس می آید درآمدهای دولت نیست. مشکل این است که از ۸۷ هزار میلیارد تومان درآمد یارانه تنها ۳۷ هزارمیلیارد تومان در بودجه لحاظ می شود.

نماینده مردم همدان اظهار کرد: ما از بودجه ای که می خواهیم برای سال آینده مشخص کنیم، باید ۱۱ هزار میلیارد تومان آن را به یارانه ها اختصاص دهیم؛ نمایندگان باید بدانند استانی کردن یارانه ها باتلاقی است که بیرون آمدن از آن امکان پذیر نخواهد بود و نباید تیر خلاص را به کسانی زد که با یارانه نقدینگی را در حد تهیه نانی خشک به آنها ارائه می کنیم.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: یارانه ۴۵ هزار تومانی که به اقشار کم درآمد تخصیص پیدا می کند تنها به اندازه ۱۰ هزار تومان ارزش دارد.

حاجی بابایی در پایان خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۱، ۱۰۴ هزار میلیارد تومان بودجه عملیاتی دولت بوده که تنها ۱۵ هزار میلیارد تومان آن به آموزش و پرورش اختصاص یافته است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين