امروز : پنج شنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ - ۱:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رییس جمعیت هلال‌احمر بابل:

مردم برای یاری به هموطنان زلزله‌زده بشتابند/ نخستین محموله کمک‌های مردمی بابل به کرمانشاه اعزام می‌شود

رییس جمعیت هلال‌احمر بابل گفت: مردم برای یاری به هموطنان زلزله‌زده بشتابند، در این موقعیت حساس آدم‌های سواستفاده‌گری متاسفانه با عناوین مختلف کمک‌های مردم را جمع‌آوری می‌کنند.

به گزارش بابل نوین، نشست خبری رییس جمعیت هلال‌احمر بابل در خصوص کمک‌های مردمی به هموطنان زلزله زده مناطق غربی کشور عصر در بابل برگزار شد.

محمد علی‌تبار در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان بابل اظهار کرد: به علت حادثه دلخراشی که برای هموطنان ما در استان کرمانشاه به وجود آمد خرد جمعی ایجاب می‌کند که همه ما پای کار باشیم‌و به این زلزله‌زدگان کمک‌های بشردوستانه کنیم.

وی افزود: همان‌طور که مقام‌معظم‌رهبری فرمودند همه کسانی که می‌توانند باید به‌نحوی به سبک شدن بار مصیبت‌و جبران خسارات موثر باشند، ایشان همه مردم را به یاری رساندن دعوت کردند.

این مسئول ادامه داد: عمق حادثه‌ای که در غرب کشور اتفاق افتاد کم نیست‌و بسیار عمیق است، تا به امروز و براساس آمار در حدود ۴۰۰ کشته داشتیم و این حادثه بیش از هفت هزار نفر زخمی برجای گذاشت بنابراین همه ما باید اقداماتی موثر انجام دهیم.

علی‌تبار با اشاره به اقلام مورد نیاز زلزله‌زدگان تصریح کرد: براساس گزارشات دو نوع کمک مورد نیاز است، کمک نقدی‌‌و غیرنقدی و اقلامی که در کمک‌های غیرنقدی نیاز است عبارتند از پتوی نو، کنسروجات، خشکبار و آب‌معدنی.

وی افزود: از آنجا که در تمام جهان سازمان هلال‌احمر متولی کمک و امدادرسانی به حادثه‌دیدگان است، ما از مردم، بخشدارها، دهیاری‌ها و شوراها کمک‌های گسترده‌ای در این خصوص انجام دهند.

رییس جمعیت هلال‌احمر بابل ضمن هشدار شهروندان یادآور شد: مردم برای یاری به هموطنان زلزله‌زده بشتابند اما هوشیار باشند که کمک‌ها تنها از هلال‌احمر صورت می‌گیرد‌و نباید از طرق دیگر اقدام کنند، در این موقعیت حساس آدم‌های سواستفاده‌گری متاسفانه با عناوین مختلف کمک‌های مردم را جمع‌آوری می‌کنند.

وی ادامه داد: مردم تنها جمعیت هلال‌احمر را به عنوان نهاد رسمی بشناسند و اقلام خود را به چادرهایی که در سطح شهر مستقر کردیم تحویل دهند، مردم می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۹۹۹۹ در بانک‌های ملت، دی، پارسیان، شهر، آینده، ملی، صادرات، رفاه، مسکن، تجارت و سپه واریز کنند.

علی‌تبار گفت: چادرهای جمعیت هلال‌احمر روزانه تا غروب آماده تحویل کمک‌های مردم هستند و اداره هلال‌احمر نیز به صورت شبانه‌روزی پذیرای کمک‌های مردمی است، تا امروز شش چادر در سطح شهر مستقر بود و که بنا به تصمیمات گرفته شده در ستاد مدیریت بحران شهرستان این تعداد به ۱۵ چادر افزایش خواهد یافت و در شهر امیرکلا و بابلکنار نیز مستقر خواهند شد.

وی افزود: خوشبختانه مردم مانند همیشه در امور خیر پیشقدم بودند و  تاکنون بیش از ۱۵ هزار آب‌معدنی، پنج هزار کنسرو و ۳۰۰ عدد پتو جمع‌آوری شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: مردم به ویژه پزشکان‌و پرستاران برای حضور داوطلبانه  سریعا اعلام آمادگی کردند، البته در حال حاضر به کادر پزشکی از سوی استان‌ها نیازی نیست و تنها پنج نفر از نیروهای تیم واکنش سریع از بابل به کرمانشاه اعزام شدند.

وی ادامه داد: خیلی از دوستان علاقه‌مندن که موردی اقدام کنند اما نمی‌شود، شما فرض کنید بیش از ۶۰۰ شهرستان در کشور داریم اگر همه به کرمانشاه اعزام شوند نمی‌توانند خدمات ارائه دهند پس ما باید مردم را قانع کنیم که با توجه به احساس پاکی که دارند به سمت جمعیت‌های شهرستان بابل هدایت شوند تا از این طریق ما توسط جمعیت استان اقدام کنیم که در بحث ترافیک کاری استان کرمانشاه باری را از روی دوششان کمتر کرده باشیم.

رییس جمعیت هلال‌احمر بابل با اشاره به حادثه‌خیز بودن کشور بیان کرد: متاسفانه تنوع حوادث در کشور زیاد است که هر لحظه امکان وقوع آن وجود دارد، در بخث زلزله نیز مسئله نامشخص بودن زمان و مکان حساسیت برانگیز است و از این‌رو مردم، نیروهای امدادی و مسئولان باید همواره آمادگی رویایی با این حوادث را داشته باشند.

علی‌تبار در پایان گفت: اعزام محموله‌ها به صورت روزانه و ارائه گزارش‌ها ۴۸ ساعته است و نخستین محموله کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان غرب کشور امشب اعزام می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين