امروز : پنج شنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ - ۱۴:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فوت بیش از ۱۰۰ مددجوی کمیته امداد در زلزله کرمانشاه/ آغاز پرداخت خسارت به مددجویان آسیب‌دیده

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با اعلام خبر فوت بیش از ۱۰۰ مددجوی کمیته امداد در زلزله اخیر از آغاز روند پرداخت خسارت به تمامی مددجویان زلزله‌زده در استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش بابل نوین،حسین خدرویسی مناطق زلزله‌زده با اشاره به اقدامات کمیته امداد امام خمینی در استان کرمانشاه پس از وقوع زمین لرزه اظهار کرد: همکاران ما بلافاصله پس از این حادثه و با دستور ریاست کمیته امداد وارد عمل شده و ستاد بحران متشکل از تمام ادارات کمیته استان برای امداد‌رسانی به ۶ شهرستان آسیب‌دیده تشکیل شد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه افزود: به دنبال اقدامات انجام شده در سراسر کشور و شهرهای کرمانشاه تاکنون بیش از ۱۰۰ محموله بزرگ کمک‌های مردمی در مناطق زلزله‌زده توزیع شده است و ستادهای شهرستانی و استانی در سراسر کشور فعالند تا کمک‌های استان‌های دیگر را به مناطق زلزله‌زده اعزام کند.

وی گفت: در حال حاضر علاوه بر کمک‌های نقدی مردمی اعتبار ویژه‌ای نیز رئیس کمیته امداد برای امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده اختصاص یافته است.

خدرویسی با اشاره به تلفات مددجویان کمیته امداد در این استان نیز خاطرنشان کرد: تا این لحظه متاسفانه بیش از ۱۰۰ تن از مددجویان کمیته امداد در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند و تعداد زیادی نیز مصدوم شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه اضافه کرد: همکاران ما در استان کرمانشاه همچون سایر عزیزان آسیب‌دیده این سانحه داغدار هستند ولی علی‌رغم این مشکلات از لحظه وقوع این زلزله فعال بوده و به صورت شبانه‌روزی خدمات امدادی را در اختیار هموطنان عزیز قرار می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه پرداخت خسارت به حادثه‌دیدگان تحت پوشش کمیته امداد آغاز شده است، گفت: با توجه به اینکه تمام افراد تحت پوشش کمیته امداد بیمه حوادث بودند در حال حاضر روند تشکیل پرونده برای پرداخت خسارت به این عزیزان آغاز شده است و با دستور ریاست کمیته امداد نیز مستمری مددجویان در ۶ شهر زلزله زده کرمانشاه به میزان ۳ برابر افزایش خواهد یافت.

خدرویسی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیشترین نیاز مردم زلزله‌زده در این منطقه چادر و اقلام خوراکی است و همکاران ما در استان‌های کردستان، ایلام، همدان، لرستان، تهران، البرز و دیگر استان‌های کشور آماده دریافت کمک‌های مردمی برای ارسال به مناطق زلزله‌زده هستند.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين