امروز : شنبه, ۲۶ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ - ۱۴:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه خبر داد

افزایش تعداد کلاس‌های درس تخریب شده در زلزله کرمانشاه/بازسازی از شنبه

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه از افزایش آمار مدارس تخریب شده در زلزله کرمانشاه خبر داد.

به گزارش بابل نوین،مرزبان نظری مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه با اشاره به افزایش آمار مدارس تخریب شده در جریان زلزله کرمانشاه اظهار کرد: تیم بازرسی ما از سایر روستاهای زلزله زده بازدید کردند که بر اساس گزارش آنها در این روستاها نیز بخشی از مدارس تخریب شده‌اند.

وی افزود: در مجموع مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، ۷۰ مدرسه با ۴۰۰ کلاس درس تخریب شده‌اند که برای بازسازی آنها ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ۶۰ روستا هنوز بازرسی نشده‌اند که ممکن است پس از بازدید از آنها آمار مدارس تخریب شده افزایش یابد، گفت: مدارس تخریب شده فرسوده و با قدمت بالای ۲۵ سال هستند و مدارس مقاوم سازی شده در زلزله هیچ آسیبی ندیده‌اند.

نظری تاکید کرد که روند بازسازی مدارس تخریب شده و به ویژه کار آواربرداری مدارسی که باید برای حضور دانش‌آموزان آماده شوند از روز شنبه آغاز خواهد شد.

به گزارش تسنیم، پیش از این محمدقتی نظرپور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفته بود: برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان در مدارس زلزله‌زده دو تصمیم اتخاذ خواهد شد؛ نخست آنکه برخی مدارس تک‌شیفته را دوشیفته خواهیم کرد و دانش‌آموزانی را که مدارسشان در جریان زلزله آسیب دیده است آنجا ساماندهی خواهیم کرد. اقدام دوم برای ساماندهی دانش‌آموزان در مناطق زلزله‌زده استفاده از کانکس است.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين