امروز : شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ - ۱۴:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
زاهدی در نطق میان دستور:

نباید از مجلس ندای وحدت‌شکنانه شنیده شود

نماینده مردم کرمان در مجلس گفت: نباید از درون مجلس ندای وحدت‌شکنانه‌ای حتی در قالب قرآن و نهج‌البلاغه سر داده شود.

به گزارش بابل نوین،محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز (چهارشنبه ۲۴ آبان) صحن علنی پارلمان با تسلیت به بازماندگان زلزله غرب کشور اظهار داشت: متاسفانه در این زلزله ۲۳ دانش‌آموز و ۴ معلم کشته و قریب به ۱۳۲۰ فرهنگی و دانش‌آموز مصدوم و مجروح شدند.

وی با تشکر از تمامی نهادهای دولتی و خصوصی و نیروهای مسلح افزود: از تمامی کسانی که با حضور خود باعث کاهش آلام مردم شدند تشکر می‌کنم و از رئیس‌جمهور تقاضا دارم تا ستاد بحران کشور را به عنوان معاونت ریاست جمهوری تعریف کرده تا این ستاد بتواند در اینگونه حوادث با بسیج امکانات قدرت بیشتری برای مدیریت بحران داشته باشد.

زاهدی با اشاره به پیاده‌روی اربعین حسینی خاطرنشان کرد: راهپیمایی اربعین به عنوان یک مانور قدرت جهان اسلام و دوستداران اهل‌بیت اعم از شیعه و سنی است و لازم است تا به عنوان پدیده‌ای استثنایی ثبت جهانی شود. در همین راستا از وزارت امور خارجه انتظار است تا با همکاری برادران عراقی مقدمات تحقق این مهم را فراهم کنند.

نماینده مردم کرمان در مجلس در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به مسائل منطقه اظهار داشت: به آمریکا و همپیمانان منطقه‌‌ای‌شان ازجمله رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی اعلام می‌کنیم که بیش از ۴۰ سال است که ایران با توطئه‌های شما دست و پنجه نرم کرده و شاهد هستید که در سرکوبی نظام به هیچ جا نرسیده‌اید.

وی افزود: اکنون سیاستمدارانی نابخرد در حوزه بین‌الملل در رژیم سعودی در تلاش هستند تا با ایجاد توطئه‌ای جدید در منطقه آشوبی دوباره برپا کنند.

زاهدی گفت: آمریکا و همپیمانان منطقه‌ای‌اش باید بدانند که جریان مقاومت آنچنان تو دهنی به آنان خواهند زد که همانند داعش و صدام ملعون اثری از آنها نماند.

نماینده مردم کرمان در مجلس با اشاره به اظهارات کریمی قدوسی در صحن علنی مجلس گفت: ضمن تاکید و تایید و اظهارات برادر عزیزم آقای کریمی قدوسی که در باب فتنه بیان شد انتظار است که همگی به دنبال وحدت واقعی در مجلس باشیم که مجلس در این دوره وحدت را به معرض دید مردم بگذارد و به دنیا بگوید که همه ما در سایه رهبری معظم انقلاب به مبارزه با توطئه‌های خارجی خواهیم پرداخت.

وی افزود: از درون مجلس نباید ندای وحدت‌شکنانه‌ای حتی در قالب قرآن و نهج‌البلاغه سر داده شود و در همین راستا به اعضای هیئت رئیسه مجلس تذکر می‌کنم که در افراط و تفریط در حوزه امنیت مجلس به صلاح مجلس نیست.

نماینده مردم کرمان در مجلس در انتهای نطق خود ضمن تبریک به وزیر علوم برای اخذ رای اعتماد از مجلس گفت: به آقای غلامی توصیه‌ای برادرانه می‌کنم که مراقب جریان نفوذ با واسطه و بدون واسطه در انتصابات آن وزارتخانه و حتی در درون دانشگاه‌ها باشند چرا که متاسفانه در مدت زمان کم حضور ایشان در وزارت علوم خبرهایی ناخوشایندی از انتصابات به گوش می‌رسد.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين