امروز : چهارشنبه, ۱۲ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/01 - 2:50 ذخیره فایل ارسال به دوستان

صدرنشین گیشه فروش جهان

فیلم جدید «سن آندریاس» محصول کمپانی برادران «وارنر» در ۱۴۵۰۰ سالن سینمایی که در سراسر جهان در اختیار داشت، توانست ۱۰/۴ میلیون نفر مخاطب را به سینما بیاورد.

 

فیلم «سن آندریاس» با فروش ۱۱۳ میلیون دلاری‌، خود را به عنوان صدرنشین جدید گیشه جهانی معرفی کرد.

«سن آندریاس» به کارگردانی «براد پیتون» و بازی «دواین جانسون» معروف به «راک» در حالی فروش جهانی ۱۱۳ میلیون دلاری را در این هفته رقم زد که ۶۰ میلیون دلار در گیشه بین الملل و ۵۳/۲ میلیون دلار در گیشه آمریکای شمالی فروخت.

فیلم جدید «سن آندریاس» محصول کمپانی برادران «وارنر» در ۱۴۵۰۰ سالن سینمایی که در سراسر جهان در اختیار داشت، توانست ۱۰/۴ میلیون نفر مخاطب را به سینما بیاورد و در این میان سینماهای مکزیک با کسب ۱۰ میلیون دلار در ۳۱۰۰ سالن سینما بهترین عملکرد را داشته‌اند.این فیلم از بدترین فیلمهای سال است.

سینماهای انگلستان نیز توانستند ۶/۷ میلیون دلار را از محل ۸۴۰ سالن سینما برای فیلم «سن آندریاس» به ارمغان بیاورند و پس از آن کشورهای روسیه (۵/۲ میلیون دلار از ۲۲۵۶ سالن)،‌ برزیل (۳/۲ میلیون دلار از ۹۲۶ سالن) و فرانسه (۳ میلیون دلار از ۴۹۶ سالن) کسب کردند.

کشورهای استرالیا،‌ آلمان و ایتالیا از دیگر بازارهای خوب بین‌الملل فیلم «سن آندریاس» در اولیند هفته نمایش بودند.

فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» که چندی پیش اولین نمایش خود را در جشنواره فیلم کن تجربه کرد، در این هفته ۲۱/۶ میلیون دلار به فروش خود اضافه کرد و مجموعه تعداد مخاطبان خود را به سه میلیون نفر از ۹۷۴۲ سالن سینمای ۷۰ کشور جهان رساند‌ تا مجموع فروش بین‌الملل این فیلم به ۱۶۵ میلیون دلار برسد.

«مکس دیوانه: جاده خشم» در سومین هفته فروش خود نیز همچنان پرقدرت ظاهر شد و با کسب ۵/۲ میلیون دلار از ۶۴۴ سالن سینما پرفروش‌ترین فیلم کره جنوبی شد و در سینماهای انگلیس و فرانسه نیز به ترتیب ۲/۴ و ۲میلیون دلار فروخت.

فیلم «سرزمین فردا» محصول جدید کمپانی والت دیزنی با بازی «جورج کلونی» در این هفته ۲۹/۳ میلیون دلار فروخت که همراه با فروش ۱۳/۸ میلیون دلار در اکران آغازین سینماهای چین بود تا مجموع فروش خارجی خود را از رقم ۷۰ میلیون عبور داد.

این فیلم که تاکنون در گیشه جهانی به فروش بیش از ۱۳۳ میلیون دلار دست یافته است به زودی اکران خود را در سینماهای برزیل در ژاپن نیز آغاز می‌کند.

پس از چین که این هفته پرفروش‌ترین بازار فیلم «سرزمین فردا» بود،‌ سینماهای روسیه با فروش ۶/۴، انگلیس۶/۲، مکزیک۴/۵‌، فرانسه۴/۱، ایتالیا ۲/۴، آلمان۲/۲‌، تایلند۱/۹‌ میلیون دلار برای این فیلم به ارمغان آوردند.

فیلم «انتقام جویان: عصر اولتردن» دیگر محصول والت دیزنی نیز در ششمین هفته نمایش خود فروش ۱۷/۶ میلیون دلاری را ثبت کرد تا مجموع فروش بین الملل و جهانی خود را به ترتیب به ۹۰۰ میلیون دلار و ۱/۳۲ میلیارد دلار ارتقاء دهد.

تاکنون سینماهای چین با فروش بیش از ۲۲۵ میلیون دلار با اختلاف فراوان بهترین بازار فروش فیلم جدید «انتقام جویان» بوده است و پس از آن کشورهای کره جنوبی‌، انگلیس ‌، مکزیک و برزیل از دیگر بازارهای پرفروش‌ خارجی این فیلم ابرقهرمانی محسوب می‌شوند.

«سریع و خشن۷» که چند هفته‌ای صدرنشین گیشه جهانی بود و در حال حاضر در ۵۰ کشور جهان همچنان در اکران است با فروش این هفته خود مجموع فروش خارجی و جهانی خود را به ترتیب به بیش از ۱/۱ و ۱/۵ میلیارد دلار افزایش داد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين