امروز : یکشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۵ - ۲۳:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
آیت‌الله سیفی مازندرانی:

ولایتمداری و زندگی زاهدانه از ویژگی‌های برجسته مرحوم آیت‌الله فاضل بود

آیت‌الله سیفی مازندرانی در سالگرد مرحوم آیت‌الله فاضل گفت: مرحوم آیت‌الله فاضل همیشه سینه خود را برای دفاع از حریم ولایت سپر می‌کرد و تا پای جان حاضر در حمایت از ولایت فقیه بود

به گزارش بابل نوین، آیت‌الله علی‌اکبر سیفی‌مازندرانی، استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم امشب در مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله فاضل استرآبادی در مدرسه علمیه فیضیه بابل به ویژگی‌های برجسته آن عالم ربانی اشاره و اظهار کرد: ساده زیستی و عدم نگاه مادی در عرصه زندگی از ویژگی‌های برجسته آیت‌الله فاضل بود.

وی افزود: مرحوم آیت‌الله فاضل با پشت پا زدن به تعلقات دنیوی زندگی زاهدانه را برگزید که کمتر در کسی این ویژگی را سراغ داریم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: ولایتمداری دومین ویژگی برجسته مرحوم آیت‌الله فاضل بود که  عشق به ولایت ائمه اطهار(ع)، توجه و توسل به آن‌ها از خصوصیت‌های خاص مرحوم آیت‌الله فاضل بود و همواره سعی بر احیای سنت‌ها و سفارش‌های غافل شده از سوی معصومین داشت.

آیت‌الله سیفی مازندرانی تصریح کرد: آیت‌الله فاضل ولایت وفقیه را بر اساس مبانی فقهی و ادله اثباتی مورد حمایت قرار می‌داد و عشق به امام راحل و مقام معظم رهبری در سراسر وجود آن عالم ربانی موج می‌زد.

وی با اشاره به حمایت و پیگیری اعلام مرجعیت مقام معظم رهبری از سوی مرحوم آیت‌الله فاضل، افزود: بعد از ارتحال آیت‌الله اراکی و مطرح شدن موضوع مرجعیت مقام معظم رهبری، دو شخصیت و عالم برجسته مازندران یعنی آیت‌الله هادی روحانی و آیت‌الله فاضل از حامیان جدی و پیگیر مرجعیت ایشان در سطح کشور بودند.

استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: مرحوم آیت‌الله فاضل همیشه سینه خود را برای دفاع از حریم ولایت سپر می‌کرد و تا پای جان حاضر در حمایت از ولایت فقیه بود، دفاع جدی و تمام عیاری از مواضع مقام معظم رهبری با ترغیب مسئولان و مردم برای اجرایی کردن منویات ایشان داشت.

آیت‌الله سیفی ادامه داد: مرحوم آیت‌الله فاضل تمام زندگی خود را وقف خدمت به جامعه دینی و تربیت سربازان امام زمان(عج) در سنگر حوزه علمیه کرد و حوزه علمیه فیضیه مازندران یادگار ارزشمند و گران‌بهای آن عالم بزرگوار است.

وی اذعان کرد: آیت‌الله فاضل همواره به تشویق طلاب برای حضور در جبهه‌های دفاع‌مقدس می‌پرداخت و تبعیت از ولایت را با تقدیم فرزند طلبه اش در دفاع مقدس به اسلام وانقلاب به اثبات رساند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان گفت: توجه به معنویت و فریضه‌های دینی به‌ویژه نماز را توسط مرحوم آیت‌الله فاضل مورد تاکید جدی بود و ایشان یک عالم عامل بود و قبل از این که دیگران را توصیه به امری کند، خود آن را به انجام می‌رساند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين