امروز : یکشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۶ - ۱۵:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

دولت‌مردان به خوش خیالی‌های خود در قبال اروپا پایان دهند

امام‌جمعه بابل گفت: سفر شبانه و مخفیانه خانم اشتون به منزل برخی از عناصر هم فکر خود در تهران را باید تحلیل کرد و بعد از تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران باید هر روز منتظر یک جنجال‌سازی جدید آن‌ها علیه کشور باشیم.

 

 

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دارالمومنین بابل اظهار کرد: نمازجمعه مورد تاکید اسلام است و از اولین اقدام پیامبر به هنگام ورود به مدینه اقامه نمازجمعه بود.

وی با اشاره به هفته کتاب‌و کتابخوانی افزود: کتاب‌و کتابخوانی مورد تاکید اسلام است و توجه به کتاب می‌تواند، نقشی موثر در ارتقای جامعه ایفا کند.

این مسئول ادامه داد: متاسفانه توجه به کتاب‌و کتابخوانی در جامعه ما در حال کمرنگ شدن است و هر چه زمان می‌گذرد بیشتر از گذشته از فرهنگ کتابخوانی دور می‌شویم، در کنار رشد و توسعه مراکز عرضه غذا در جامعه، میزان توجه به کتاب کم شده است.

امام‌جمعه بابل تصریح کرد: در کنار هدایایی که داده می‌شود کتاب هم هدیه داده شود و فرد کتاب دوست در حرکتی ابتکاری به جای کارت دعوت حضور در مجلس عزا به مدعوین مجلس کتابی مذهبی فرستاده و این ابتکار بسیار شایسته بود که امیدواریم همه انجام دهند.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: کتاب هدیه‌ای معنادار است، کتاب و کتابخوانی در جامعه ترویج شود و مقدار زیادی از وقت جامعه صرف دیدن تلویزیون و دیگر امور می‌شود اما به کتاب‌و کتابخوانی آنچنان توجهی صورت نمی‌گیرد.

وی با اشاره به حوادث منطقه اذعان کرد: حوادث منطقه آل‌سعود با حمایت آمریکا، فرانسه و رژیم صهیونیستی علیه جبهه مقاومت در حال ماجراجویی است و مفتی معروف عربستان کشتن یهودیان را حرام اما کشتن شیعیان را لازم و واجب اعلام می‌کند و این کار موجب خوشحالی و دعوت رژیم سعودی از این مفتی وهابی می‌شود.

خطیب جمعه بابل ادامه داد: ماجراجویی، مواضع و طراحی‌های آل‌سعود علیه ایران و حزب‌الله در لبنان به خودشان برگشت، آل‌سعود به دنبال آشوب در منطقه است و این حرکت‌ها و تندروی‌های آل‌سعود حتی اعتراض حامیان غربی آن را در آورده است، ما به زودی شاهد نابودی آل‌سعود خواهیم بود.

روحانی یادآور شد: هیاتی از اتحادیه اروپا وارد کشور شدند و معاون اول رییس‌جمهور استقبال گرمی از آن‌ها کرد و بعد از آن وزارت امورخارجه مقدمات تاسیس دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا را در تهران فراهم کرد، ارتباط ما با کشورهای اروپایی چه نفعی برای ما به ثمر آورد؟

این مسئول تاکید کرد: آنها که قرارداد شرکت توتال را معجزه برجام می‌دانستند امروز در مقابل سخنان مدیرعامل توتال که منتظر اجازه آمریکا است، چه پاسخی دارند؟ اروپا در زمین آمریکا بازی می‌کند و توپ را به آمریکایی‌ها پاس می‌دهند، نباید منتظر حمایت آن‌ها بود، وقتی کشورهای اروپایی در ایران سفارتخانه دارند تاسیس دفتر اتحادیه اروپا چه معنایی دارد؟ دفتر اتحادیه اروپا دفتری برای ارتباط‌گیری بیشتر با عناصر خود و ایجاد نفوذ بیشتر در کشور است .

امام‌جمعه بابل اظهار کرد: سفر شبانه و مخفیانه خانم اشتون به منزل برخی از عناصر هم فکر خود در تهران را در راستای این رفتار اروپایی‌ها باید تحلیل کرد و بعد از تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران باید هر روز منتظر یک جنجال‌سازی جدید آن‌ها علیه کشور باشیم، از دولت مردان تقاضا می‌کنیم به خوش خیالی‌های خود در قبال اروپا پایان دهند.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به مشکلات زلزله زدگان غرب کشور ادامه داد: زلزله خسارت‌بار غرب کشور موجب کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از هم وطنان ما شد و در این شرایط حساس آنچه که موجب آرامش مردم زلزله‌زده می‌شود، عنایت و کمک‌های مردمی است که در این فصل سرما به یاری همنوعان خود بشتابند.

وی در پایان گفت: سالگرد ارتحال آیت‌الله فاضل را گرامی می‌داریم، خدمات علمی و معنوی بزرگی از آیت‌الله فاضل برجای ماندو ایشان فرد مقید به حضور تمام جمعه‌ها بود و حتی در اواخر عمر شریفشان با پای پیاده از امامزاده قاسم به سمت مصلای جمعه بابل به سبک امیرالمومنان(ع) به لحاظ اهمیت و جایگاه این فریضه الهی حرکت می‌کرد .

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين