امروز : سه شنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۱۹:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون وزیر آموزش و پرورش:

تصمیمی بر ادغام معاونت ابتدایی و متوسطه نداریم

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از کاهش معاونت‌های این وزارتخانه به پنج معاونت طی یک تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: اکنون کارگروهی در همین زمینه تشکیل شده و مشغول بررسی‌های کارشناسی است.

به گزارش بابل نوین،علی الهیار ترکمن درباره زمان انجام اصلاحات ساختاری در آموزش و پرورش و ادغام معاونت‌ها اظهار کرد: به استناد مصوبه شورای عالی اداری باید همه وزارتخانه‌های کشور اندازه معاونت‌های خود را منطقی کنند.

وی افزود: استاندارد موجود، پنج معاونت است. در آموزش و پرورش کارگروهی تشکیل شده و در حال بررسی این موضوع است تا مشخص شود کدام معاونت‌ها و به چه شکلی باید با یکدیگر ادغام شوند و یک بازنگری صورت گیرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نتایج بررسی‌ها را بزودی اعلام می‌کنیم، گفت: هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده‌ایم اما تاکید ما و وزیر این است که آموزش ابتدایی باید در هر صورت تقویت شود و جایگاه خوبی داشته باشد.

الهیار در پاسخ به اینکه آیا دو معاونت ابتدایی و متوسطه با یکدیگر ادغام خواهند شد؟ گفت: پیشنهادات مختلفی مطرح است و هنوز به جمع بندی نرسیده‌ایم اما بنا بر این است که این کار اتفاق نیافتد و این دو معاونت ادغام نشوند.

به گفته وی، طبق دستور رئیس جمهور این مصوبه شورای عالی اداری باید ظرف یکی دو ماه آینده اجرایی شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا کاهش نیروی انسانی ستادی نیز  امسال صورت می‌گیرد گفت: با توجه به حجم بالای بازنشستگی در آموزش و پرورش در سال‌های پیش رو، خوشبختانه تراز نیروی انسانی بسیار منطقی خواهد شد.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين