امروز : سه شنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۲۰:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مشاور امور بانوان سازمان اوقاف:

خانواده‌ها باید با ترویج فرهنگ وقف و وقف‌های جدید مشکلات جامعه را حل کنند

مشاورامور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست تخصصی وقف، خانواده و سبک زندگی اسلامی گفت: خانواده مروج فرهنگ وقف می تواند حلال و بر طرف کننده مشکلات جامعه باشد.

به گزارش بابل نوین،معصومه فرزانه ظهر امروز در نشست تخصصی وقف، خانواده و سبک زندگی اسلامی که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: بعد از انقلاب اسلامی خانواده‌های طراز انقلاب اسلامی با دوری از رفاه‌زدگی و ترویج فرهنگ وقف اموال صحنه های زیبایی از ایثار را به تصویر کشیدند.
وی افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در سیاست‌های ابلاغی خانواده را سنگ بنای رشد جامعه اسلامی معرفی فرمودند، خانواده مروج فرهنگ وقف می‌تواند رافع مشکلات جامعه باشد.
فرزانه بیان داشت: در این مقطع حساس انقلاب که دشمنان با جنگ نرم جوانان و خانواده را مورد هجمه قرار دادند از همه دلسوزان تقاضای ترویج سبک زندگی اسلامی مبتنی بر فرهنگ وقف را داریم.
مشاور امور بانوان در سازمان اوقاف اظهار داشت: خانواده‌های همه ما می‌تواند با ساده زیستی و دوری از تجمل گرایی به وقف های نوین کمک کند که گام های موثر و هدفمندی را در مقابل چالش‌های روبروی خانواده گام برداریم.
مشاور امور بانوان در سازمان اوقاف بیان داشت: تقدم خویشاوندان بر حل مشکلات مالی، ساخت و ساز و توسعه مساجد خانواده محور، ارائه خدمات مشاوره مرکزی در مساجد، توجه به ظرفیت آموزش پذیری نسل آینده از طریق توانمندسازی آنها، ارائه خدمات روانشاختی در مراحل تشکیل خانواده برای رسیدن به سبک زندگی اسلامی، اختصاص موقفاتی برای پژوهش در زمینه خانواده و آسیب‌های اجتماعی آن از جمله برخی نیازهای توسعه وقف‌های خاص است.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين