امروز : جمعه, ۸ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2017/11/21 - 19:46 ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری خبر داد

پرداخت وام‌های ۱۰۰ میلیون تا ۲ میلیارد تومانی برای اشتغالزایی در روستاها

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری با اعلام این که طرح اشتغالزایی روستایی برای اجرا در دهه اول آذر به استان ها ابلاغ شده است گفت: طرح‌های اشتغالزایی با کف ۱۰۰ میلیون تومان تا سقف ۲ میلیارد تومان می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

به گزارش بابل نوین،ابوالفضل رضوی امروز در جلسه‌ای با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان‌های مختلف که به منظور اجرای طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری در محل ساختمان کوثر ریاست جمهوری برگزار شد،اظهار کرد: براساس قانون مصوب شده امکان استفاده ۱٫۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری وجود دارد، که به همین میزان نیز بانک‌ها می‌آورند و در مجموع ۱۲ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های اشتغالزایی اختصاص می‌یابد.

وی افزود: آئیننامه این طرح را دولت تصویب کرده و مسئولیت اجرای آن نیز مشخص شده است و حتی برای اجرا در دهه اول آذر ماه به همه استان‌ها ابلاغ شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ادامه داد: طرح‌های اشتغالزایی با کف ۱۰۰ میلیون تومان تا سقف ۲ میلیارد تومان می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند و امیدواریم که بتوانیم کار را به نتیجه مورد نظر برسانیم.

رضوی در پاسخ به که آیا طرح‌های اشتغالزایی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند، گفت: برای طرح‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات از محل‌های دیگری پرداخت می‌شود و در این پروژه تعریف نشده است.

وی خاطر نشان کرد: ۴ دستگاه بر این امر نظارت می‌کنند و خود ما نیز نظارت نقطه به نقطه را در این خصوص دنبال می‌کنیم تا افراد متقاضی دریافت تسهیلات حتماً مبالغ دریافتی را در پروژه‌ ارائه شده هزینه کنند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اضافه کرد: ۳ دستگاه ثابت در این ارتباط وجود دارد که شامل رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، مدیرکل رفاه کار و تامین اجتماعی، مدیرکل روستایی استانداری و دستگاه صادر کننده مجوز بر نحوه اجرای پروژه‌ها اشتغالزایی نظارت می‌کند.

رضوی تصریح کرد: دستگاه‌های صادر کننده مجوز شامل، وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت و معدن تجارت و همچنین سازمان گردشگری هستند.

وی  در ارتباط با میزان خسارت وارد شده به مناطق روستایی غرب کشور از زلزله اخیر، اظهار داشت: به دستور معاون اول رئیس جمهور پنج‌شنبه هفته جاری گروه دیگری از معاونت توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شود تا برآورد دقیق‌تری از خسارت وارد شده به زلزله‌زدگان روستایی انجام دهند تا تمهیدات خاصی در نظر گرفته شود.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين