امروز : چهارشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۳۰ - ۲۰:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون وزیر بهداشت عنوان کرد

شیوع سل در کشور بسیار پایین تر از میانگین جهانی

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه شیوع سل در کشور بسیار پایین تر از میانگین جهانی است، گفت: میزان شیوع سل در ایران ۱۶ نفر از میان ۱۰۰ هزار نفر است.

به گزارش بابل نوین،علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت، در جلسه کمیته کشوری سل ضمن ارائه گزارشی از حضور خود و هیات همراه ایرانی در اولین «کنفرانس جهانی پایان دادن به بیماری سل در راستای اهداف توسعه هزاره» در روسیه گفت: این همایش با حضور ۱۰۰ کشور و ۷۰ وزیر بهداشت برگزار شد.

وی افزود: دنیا به این نتیجه رسیده است که برای ریشه کنی و مبارزه با سل نیاز به یک همت جهانی داریم. ایران نیز با توجه به همسایگانی مثل پاکستان و افغانستان که ۲۷۰ مسلول در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند بعنوان کشوری که باید حضور فعال در این همایش جهانی می داشت، در آن شرکت کرد.

رئیسی با اشاره به این که یکی از مهم ترین محورهای این همایش بحث تحقیقات جدید بود که باید به سمتی برود که درباره طول مدت درمان و داروهایی که به کارگیری می شود تجدید نظر شود، افزود: محور مهم دیگر این همایش وجود ارتباط بین سل و بیماری های NCD از جمله دیابت، فشار خون ، بیماریهای قلبی و عروقی بود که نگرانی ها در مورد بیماری سل را بیشتر می کند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: میزان شیوع سل در کشورمان ۱۶ مسلول در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است و این میزان بسیار پایین تر از میانگین جهانی است.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين