امروز : سه شنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ - ۱۱:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مسئول بسیج دانشجویی کشور:

بسیج دانشجویی با نگاهی امیدوارانه به آینده انقلاب اسلامی در جهت حل مشکلات می‌کوشد/ مسئولان برای ساخت آینده کشور به جوانان انقلابی بها دهند

مسئول بسیج دانشجویی کشور گفت: بسیج دانشجویی با نگاهی امیدوارانه به آینده انقلاب اسلامی در جهت حل مشکلات می‌کوشد و با امید همواره در صحنه حاضر است اما دشمن می‌خواهد جوانان ما نسبت به انقلاب‌و کشور مایوس و بی‌تفاوت باشند.

به گزارش بابل نوین، داوود گودرزی مسئول بسیج دانشجویی کشور در مصاحبه با خبرنگار ما در مراسم سی‌امین سالروز تاسیس بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی بابل اظهار کرد: ۳۰ سال از عمر این نهال انقلاب اسلامی می‌گذرد، نهالی که با نگاه ژرف در دانشگاه‌ها تاسیس شد و از آن زمان در دانشگاه‌ها فعالیت‌های مختلف و متعددی صورت گرفت.

وی افزود: حرف اساسی‌و وظیفه نیروهای بسیج دانشجویی استمرار انقلاب اسلامی و هر آنچه که انقلاب اسلامی برای رشد و تحقق اهدافش به آن نیاز دارد است، از فعالیت‌های علمی، کارهای پژوهشی‌‌و تحقیقی تا فعالیت‌های فرهنگی‌و معنوی.

این مسئول ادامه داد: تبیین گفتمان انقلاب اسلامی‌و دفاع‌مقدس در دانشگاه‌ها، برگزاری اردوی راهیان‌نور و یادواره‌های شهدا، کارهای ورزشی، مسابقات و سرگرمی همه از جمله اقداماتی است که عزیزان بسیجی با نگاه خدمت به ملت آن را انجام می‌دهند و تلاش می‌کنند تا محرومیت را برطرف سازند.

رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور تصریح کرد: در بحث‌های سیاسی با هدف ایجاد نشاط سیاسی برنامه‌های مانند کرسی‌های آزاداندیشی، مناظرات و انتشار نشریه دانشجویی انجام می‌شود و از همه این کارها هدف این است که ملت ایران بتواند راهی که شروع کرد را به پایان برساند و دانشگاه‌ها به عنوان مبدا تحولات و موتور محرکه فعال باشد.

گودرزی با بیان اهمیت دانشگاهیان در پیشرفت، توسعه و آبادانی کشور گفت: دانشگاه در این حرکتی که ترسیم شده برای ملت ایران کارکردهای ویژه‌ای دارد و منحصر به فرد است، تولید علم در دانشگاه صورت می‌گیرد و به‌عنوان یک زیرساخت اساسی حرکت ملت ایران است، دانشگاه به دلیل اهمیت ایجاد نشاط فرهنگی و سیاسی و تربیت مدیران آینده بسیار مورد توجه قرار دارد.

وی افزود: بسیج دانشجویی در پیشبرد اهداف دانشگاهیان گام برمی‌دارد و برای تحقق تولید علم، نشاط سیاسی‌و تربیت مدیران مناسب در آینده کمک حال است، خوشبختانه در همه مراکز آموزش عالی کشور بسیج دانشجویی وجود دارد و همچنین قانون مجلس شورای اسلامی نیز موید وجود بسیج دانشجویی به عنوان فرمان رهبر انقلاب در دانشگاه‌ها است.

این مسئول بسیجی یادآور شد: بسیج دانشجویی با نگاهی امیدوارانه به آینده انقلاب اسلامی در جهت حل مشکلات می‌کوشد و با امید همواره در صحنه حاضر است اما دشمن می‌خواهد جوانان ما نسبت به انقلاب‌و کشور مایوس و بی‌تفاوت باشند، بسیجان دانشجو نقاط قوت‌و ضعف را در کنار هم می‌بیند تا مشکلاتی مانند مفاسد اقتصادی را به‌عنوان جوانان انقلابی حل کنند.

وی ادامه داد: بسیج دانشجویی در قدم نخست به مطالعه‌، تحقیقات و در گام بعدی به گفتمان‌سازی، تبیین‌و مطالبه‌گری می‌پردازد تا پس از اتمام تحصیل در عرصه مدیریت این گفتمان را پیاده سازند، بسیجیانی که در تعطیلات تابستان هم وقت خود را به محرومیت‌زدایی در مناطق روستایی می‌گذرانند در دانشگاه‌های کشور کم نیستند، مسئولان باید برای ساخت آینده کشور به جوانان انقلابی بها دهند.

گودرزی خاطرنشان کرد: علاوه بر محرومیت‌زدایی در روستاها برای محرومیت‌های داخل شهر و دانشگاه نیز اقداماتی انجام می‌شود، گروه‌ها و جمعیت‌هایی تشکیل شد تا در همه روزهای سال بتوانند به مسائل و آسیب‌های اجتماعی بپردازند.

وی افزود: دوستان بسیج دانشجویی علاوه بر اینکه فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارند در عین حال درس‌شان را به‌‌نحو شایسته می‌خوانند، بسیاری از مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های ما در واقع شاگردان ممتاز دانشگاه بودند.

مسئول بسیج دانشجویی کشور در پایان گفت: بسیاری از پژوهشکده‌های کشور توسط بسیج دانشجویی‌و فارغ‌التحصیلان بسیجی اداره می‌شود،بسیاری از اختراعات‌و ابتکارات ماحصل زحمات بی‌وقفه این دانشجویان است که برگرفته از همان امیدی‌است که در نیروهای بسیجی وجود دارد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين