امروز : چهارشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ - ۱۴:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
جمالی در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

جزئیات سه شکایت دولت و شورای امنیت از کریمی قدوسی و مطهری

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس جزئیات سه شکایت صورت گرفته از سوی دولت و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی از کریمی قدوسی و مطهری را تشریح کرد.

به گزارش بابل نوین،محمد جواد جمالی سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز و در جمع خبرنگاران، درباره آخرین شکایت های بررسی شده در این هیأت اظهار داشت: در جلسه اخیر هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، شکایت معاونت توسعه منابع استانداری سمنان از آقای جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد درباره یکی از سخنرانی های وی، بررسی شد که اعضای هیأت به این نتیجه رسیدند که سخنرانی آقای کریمی قدوسی مغایر وظایف و مسئولیت های نمایندگی نبوده و لذا این شکایت رد شد.

وی افزود: شکایت دیگری نیز از طرف سرپرست حقوقی و قراردادهای ریاست جمهوری از آقای کریمی قدوسی مطرح شده که مربوط به سخنرانی وی در مسجد امام علی (ع) بوده و در آن، درباره برجام های هفت گانه صحبت کرده است.

جمالی تصریح کرد: در این رابطه نیز اعضای هیأت، سخنان آقای کریمی قدوسی را مغایر وظایف و شئون نمایندگی تشخیص ندادند.

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان ادامه داد: شکایت دیگری از سوی معاونت فرهنگی و  ارتباطات شورای عالی امنیت ملی از آقای علی مطهری مطرح شده که در آن به ورود آقای مطهری به موضوع حصر سران فتنه در یک برنامه تلویزیونی اشاره شده است.

وی تأکید کرد: معاونت فرهنگی و ارتباطات شورای عالی امنیت ملی در این شکایت معتقد است که سخنان آقای مطهری نقض بند ۶ مصوبه ۲۹۸ شورای عالی امنیت ملی بوده است؛ البته شورای عالی امنیت ملی در این رابطه به صدا و سیما هم ایراد داشت که چرا این برنامه پخش شده است.

جمالی اظهار داشت: اعضای هیأت صحبت های آقای مطهری را عمدتاً مغایر وظایف نمایندگی تشخیص ندادند؛ البته ایراد و شکایت این معاونت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی از صدا و سیما، به ما ربطی ندارد و در هیأت نظارت قابل بررسی نبود.

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین درباره سرانجام پرونده ضرب و شتم یک مأمور ناجا توسط حمدالله کریمی نماینده مردم بیجار، خاطرنشان کرد: در این رابطه نیروی انتظامی هم به دادگاه شکایت کرده بود و هم اخیراً بر هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کرد که هفته گذشته، آقای کریمی را به هیأت دعوت کردیم و متن شکایت ناجا را برای وی خواندیم و ایشان هم توضیحاتی ارائه کرد.

وی یادآور شد: در نهایت قرار شده است که این مسأله در کمیته ای متشکل از هیأت نظارت و پلیس بررسی و تعیین تکلیف شود.

منبع:مهر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين