امروز : یکشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ - ۱۴:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدارک باشگاه‌ها در AFC راستی‌آزمایی می‌شود

براتی: باشگاه نفت اول باید تکلیف مالکش مشخص شود، بعد به حکم کمیته بدوی اعتراض کند

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال نسبت به اعتراض باشگاه نفت به حذفش از لیگ قهرمانان آسیا واکنش نشان داد.

به گزارش بابل نوین،احمدرضا براتی در حاشیه نخستین همایش هیئت‌های فوتبال،‌ اظهار داشت: سیستم TMS که برای ثبت آنلاین نقل‌وانتقلات بین‌المللی بازیکنان حرفه‌ای از طرف فیفا اجرایی شده بود، فقط ناظر به نقل‌وانتقالات بین‌المللی و در مورد فوتبالیست‌های مرد حرفه‌ای بود که اخیراً فوتبالیست‌های زن حرفه‌ای هم به آن اضافه شدند.

وی افزود: ما متاسفانه این سیستم را در نقل‌وانتقالات داخلی نداشتیم و با مشکلات زیادی مواجه می‌شدیم. سال گذشته هم به‌خاطر ممنوعیتی که فیفا به چند باشگاه ما تحمیل کرده بود و ثبت قراردادها به‌شکل سنتی و دستی انجام می‌شد، لطمه‌های زیادی دیدیم. خوشبختانه با مذاکراتی که فدراسیون با فیفا داشته، موفق شدیم سیستم TMS را از نوع داخلی پیاده کنیم. این سیستم DTMS و به معنای سیستم انطباق نقل‌وانتقالات داخلی است. البته نمی‌توانیم پیش‌بینی که با این کار تخلفات صفر می‌شود، اما امیدوارم و مطمئنم که به حداقل برسد.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال اعتراض باشگاه نفت تهران به حذفش از لیگ قهرمانان آسیا گفت: ایرادی ندارد، هرکس به حکم کمیته بدوی اعتراض داشته باشد، قانون پیش‌بینی کرده که می‌تواند به کمیته استیناف اعتراض کند که آقای کفاشیان هم یکی از اعضای آن کمیته هستند. اگر مشخص شود که تصمیم کمیته بدوی نادرست بوده، تصمیم اصلاح می‌شود. البته کسی که می‌خواهد یک درخواست تجدیدنظر خواهی بدهد، باید اول مشخص شود که در آن باشگاه سمت دارد یا خیر؛ مثلاً مالک است یا خیر. باشگاه نفت اول باید تکلیف مالکش مشخص شود. کمیته استیناف اول به این رسیدگی می‌کند که کسی که آمده، مالک هست، نیست، سمتی دارد یا نه. وضعیت باشگاه نفت را هم که همه می‌دانند و نیازی نیست زیاد درباره آن صحبت کنم.

براتی در واکنش به اظهارات افرادی مانند صمد مرفاوی و امیرحسین صادقی مبنی براینکه باشگاه استقلال رضایت آنها را جلب نکرده و اینکه آیا در صورت اثبات تخلفات، امکان محرومیت سنگین برای فدراسیون فوتبال ایران وجود دارد یا خیر، تصریح کرد: نمی‌دانم، در جریان جزئیات اظهار نظر این آقایان نیستم، نمی‌دانم و نمی‌خواهم هم در مورد جزئیات این مسئله صحبت کنم. مدارک باشگاه‌ها در AFC راستی‌آزمایی خواهد شد، اما به‌عنوان کسی که صادرکننده این آرا بودم، نمی‌توانم راجع‌به آن اظهار داشته باشم.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين