امروز : چهارشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ - ۱۴:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات خبرداد

فعالیت موکب‌های ۲۰ استان در مناطق زلزله زده/پخت غذا و نان داغ برای زلزله‌زدگان

قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین از فعالیت موکب‌های ۲۰ استان در مناطق زلزله زده کرمانشاه خبر داد و گفت: طبخ غذا و پخت نان توسط موکبها انجام می‌گیرد.

به گزارش بابل نوین،جمشید گودرزی با تشکر از پشتیبانی هیئت‌های مذهبی و محبان اهل بیت(ع) از موکب‌های فعال در مناطق زلزله زده گفت: هم اکنون  با همت خیرین، نزدیک به ۷۰هزار پرس غذا در هر وعده طبخ و میان هموطنان زلزله زده توزیع می‌شود.

فعالیت موکب‌های ۲۰ استان در مناطق زلزله زده

وی افزود: علاوه بر طبخ و توزیع غذا، ۴ دستگاه نانوائی ماشینی نیز توسط موکب‌ها در مناطق زلزله زده مستقر شده و نان گرم به هموطنان می‌دهد.

قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین، گردهمایی عظیم اربعین و پذیرایی کریمانه از حدود ۳ میلیون زائران سیدالشهدا(ع) در روز را تجربه‌ای ارزشمند دانست و گفت: فعالیت جهادی خادمان موکب‌های ایرانی در شرایط سخت و زمان کوتاه برای برپایی یک مرکز ارائه خدمات، همگی نشان از پتانسیل بالای موکب‌ها برای فعالیت در مواقع بحرانی دارد که می‌توان از این ظرفیت در شرایط مقتضی استفاده کرد.

گودرزی با اشاره به نظامند شدن ساختار فعالیت هیئت‌های مذهبی  و موکب‌ها در قالب اجرای طرح صدور پروانه موکب‌داری گفت: هرچند بسیاری از موکب‌های اربعین زمان وقوع زلزله در حال جمع‌آوری موکب و بازگشت به مبادی مرزی بودند اما در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک‌رسانی همگانی، بلافاصله خود را به مناطق بحرانی رساندند.

وی در توضیح چگونگی خدمات دهی موکب‌ها گفت: در همان روزهای ابتدایی، موکب‌های تعدادی از استان‌ها با ایجاد آشپزخانه در مناطق زلزله زده و اعزام خادمان مشغول ارائه خدمات اولیه و ضروری به هموطنان شدند.

قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین افزود: موکب‌های سایر استان‌ها نیز وظیفه پشتیبانی را برعهده گرفته و در زمینه جمع آوری اقلام مورد نیاز هموطنان زلزله زده و ارسال محموله‌ها فعال شده‌اند.

گودرزی اظهار کرد: بلافاصله پس از فراخوان ستاد بازسازی عتبات، تعدادی از خادمان و موکب‌ها که در مبادی مرزی مانند شلمچه، چذابه و استان‌های نزدیک به کرمانشاه مانند ایلام، همدان و مرکزی بودند با جمع آوری کمک‌های مردمی و اقلام ضروری عازم منطقه شدند.

وی تصریح کرد: خادمان اعزامی موکب‌ها، طی روزهای گذشته افزون بر طبخ و توزیع غذا در فعالیت‌های جهادی و عمرانی نیز حضور موثری داشتند و به هموطنان زلزله زده در برپایی چادرها، آوار برداری و … کمک ‌کرده‌اند.

قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین گفت: موکب شهدای ورزشکار جامعه فوتبال، مدافعان حرم، امام کاظم(ع) و عقیله العرب اعزامی از خوزستان، موکب‌های‌ اعزامی از گیلان، موکب اعزامی از ورامین، موکب‌های کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع)، موکب نوکران، رایت العباس، موکب شهدای سنگرساز بی سنگر از کرمانشاه، موکب اعزامی از دزفول، موکب بیت الزهرا اعزامی از سمنان، موکب آبشار عاطفه‌ها از مازندران و چند موکب دیگر از تهران، اصفهان، کرمان، همدان، مرکزی، قم و زنجان هم اکنون در مناطق زلزله زده فعالیت می‌کنند.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين