امروز : چهارشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ - ۱۵:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عالم ترکیه:‌ وهابیت دین انگلیسی است

صلاح الدین اوز گوندوز از علمای شیعه مذهب ترکیه گفت:‌ وهابیت دین انگلیسی است که به آنها تعلیم دادند تا این دین وحدت را از بین ببرد.

به گزارش بابل نوین،صلاح الدین اوز گوندوز از علمای شیعه مذهب ترکیه صبح امروز در اجلاس جهانی محبان اهل بیت که در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: اگر از قلب من بپرسید، عدل و توحید در یک سو و محبت اهل بیت در یک سوی دیگر قلب من نشسته است.

وی افزود: من از کشور عزیزم ترکیه خبر بدهم. ما سه مذهب در ترکیه داریم؛  حنفی، شافعی و علوی و همه اینها بر حب اهل بیت اجماع دارند.

اوز گوندوز با بیان اینکه سعودی میلیاردها دلار صرف کرد که این وضع را عوض کند، اظهار داشت: ما از قدیم علمای‌مان محبت اهل بیت را بر قلوب ما وارد کردند.

این عالم شیعه مذهب ترکیه با بیان اینکه پیروزی مقاومت بر تکفیری‌هایی که نیابتا از طرف صهیونیسم با مسلمانان می‌جنگند را تبریک می‌گویم، گفت: در عراق و سوریه مسلمانان راحت شدند و این موجب خشنودی همه ما شد.

وی افزود: وهابیت دین انگلیسی است که به آنها تعلیم دادند تا این دین وحدت را از بین ببرد و دولت ترک عثمانی را هم از بین بردند لذا ما ترکها به این دین کافر هستیم.

اوز گوندوز تاکید کرد: هر که دوست‌دار اهل بیت است ما دوستش داریم اما با دشمنان اهل بیت دشمنیم و هر که به برادران اهل سنت ما توهین کند ما از او هم نیستیم.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين