امروز : سه شنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ - ۱۶:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
برای نخستین بار درشمال کشور انجام شد

انجام موفقیت‌آمیز عمل جراحی قلب با استفاده از “دریچه‌های بدون نیاز به بخیه” در بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل

رییس بخش جراحی قلب بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل از انجام موفقیت‌آمیز عمل جراحی قلب با استفاده از "دریچه‌های بدون نیاز به بخیه" در این مرکز و برای نخستین‌بار در شمال کشور خبر داد.

به گزارش بابل نوین، دکتر حمیدرضا وفایی از عمل جراحی قلب با استفاده از “دریچه‌های بدون نیاز به بخیه” در بیمارستان آیت‌الله هادی روحانی بابل خبر داد.

رییس بخش جراحی قلب بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل اظهار کرد: عمل جراحی تعویض دریچه با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا با بکارگیری از دریچه‌های بدون نیاز به بخیه برای نخستین بار در شمال کشور در دو بیمار با ریسک بالای عمل جراحی در این بیمارستان انجام شد.

وی افزود: این دو جراحی با همکاری مشترک تیم جراحی قلب بیمارستان‌های آیت‌الله روحانی و شهیدرجایی تهران در بابل با موفقیت انجام به پایان رسید.

رییس بخش جراحی قلب بزرگ‌ترین بیمارستان شمال کشور ادامه داد: پزشکان نخستین بیمار که خانم ۷۸ ساله‌ای اهل آمل بود را که با درگیری شدید عروق کرونری‌و تنگی شدید دریچه آئورت‌و نیز تنگی کاروتید گردن بود تحت جراحی اندارترکتومی کاروتید قرار دادند.

فوق‌تخصص جراحی قلب‌و عروق گفت: این بیمار پس از گذشت دو هفته جراحی بای‌پس عروق کرونر و تعویض دریچه آئورت به روش استفاده از دریچه بدون سوچور شد، با توجه به تنگی شدید دریچه و شرایط بد بیمار، استفاده از این نوع دریچه برای این بیمار بسیار کمک‌کننده و باعث تسریع در زمان عمل و کیفیت نوع دریچه است.

دکتر وفایی افزود: بیمار دیگر مرد ۸۰ ساله بابلی با سابقه ایست قلبی‌و تنگی شدید عروق کرونر و دریچه آئورت بود که با حال عمومی بد تحت تحت جراحی بای پس عروق کرونر و تعویض دریچه آئورت با روش فوق قرار گرفت، این بیمار بسیار پرریسک از نظر جراحی قلب بود اما که با استفاده از این روش و با کمک تیم مجرب عمل جراحی با موفقیت انجام شد.

این پزشک متخصص خاطرنشان کرد: خوشبختانه بیماران در وضعیتی مساعد و در واحد مراقبت‌های ویژه تحت نظر است، مزیت استفاده از این تکنولوژی در کوتاه کردن زمان عمل جراحی با استفاده از دریچه‌های بیولوژیکی با کیفیت بسیار بالا و کم تهاجمی‌تر است.

وی ادامه داد: این تکنولوژی درسال‌های اخیر در کشورهای پیشرفته دنیا در حال انجام است، ما نیز خرسندیم که این روش در شمال کشور در بیمارستان روحانی انجام شد و این مرکز همگام و هم‌راستا با تکنولوژی‌های پیشرفته و روز دنیا به هم‌وطنان خدمت‌رسانی می‌کند.

وفایی در پایان گفت: تمام امکانات مورد نیاز برای انجام این عمل جراحی در این بیمارستان فراهم بود از این‌رو از زحمات مظفر ربیعی رییس دانشگاه علوم‌پزشکی بابل و پیگیری‌های صادقی ریاست بیمارستان روحانی برای فراهم کردن امکانات مناسب انجام این‌گونه جراحی‌ها تشکر ویژه دارم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين