امروز : سه شنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ - ۱۵:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سردار کوثری مطرح کرد

پیش‌بینی ۴ سال پیش رهبر انقلاب درباره آینده سوریه

جانشین قرارگاه ثارالله خاطره‌ای جالب از پیش بینی ۴ سال پیش رهبر انقلاب درباره سوریه را بیان کرد.

به گزارش بابل نوین،سردار اسماعیل کوثری جاشین فرماندهی قرارگاه ثارالله امروز (پنج‌شنبه۲آذر) در نشست صمیمی فرماندهان سپاه و ناجا در حسینیه فاطمه الزهرا پادگان ولیعصر (عج) اظهار داشت: پیروزی‌های نیروی سپاه اسلام و همچنین هفته بسیج را تبریک عرض می کنم.

سردار کوثری گفت: در دوران دفاع مقدس دو فرزند مقام معطم رهبری مصطفی و مجتبی در لشکر ما بودند. روزی حضرت آقا با تماس گرفتند و گفتند اگر فرزندانم شهید یا مجروح شدند عیبی ندارد اما اسیر نشوند. من این موضوع را به  فرمانده گردان فرزندان اقا گفتیم و این موضوع گذشت تا در سال ۱۳۸۷ به خدمت ایشان رسیدیم. یکی از دوستان حضرت آقا پرسیدند به چه دلیلی گفتید فرزندان اسیر نشوند. ایشان فرمودند اگر فرزندانم  شهید و جانباز بشوند افتخاری برای خانواده ما است اما اگر اسیر می‌شدند این ها را شناسایی می‌کردند و به خاطر اینکه من رئیس‌جمهور بودم بر روی من فشار می‌آوردند که از من امتیاز بگیرند که من نه تابه حال امتیاز داده‌ام و نه امتیاز خواهم داد.

وی در خاطره دیگری بیان داشت: حدود چهار سال پیش از طرف مجلس به سوریه رفتیم تا شرایط جنگ سوریه را بسنجیم و بعد به دیدار سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان رفتیم. نصرالله گفت ما به دیدار مقام معظم رهبری رفته بودیم و به ایشان گزارش دادیم که سوریه وضعیت نامناسبی دارد و باید به فکر سوریه و بشار اسد باشیم که مقام معظم رهبری فرموند نه بشار خواهد رفت و  نه سوریه به دست دشمنان خواهد افتاد. این حرف مقام معطم رهبری  بعد از ۴سال تحقق یافته است لذا ما به داشتن چنین فرماندهی افتخار می کنیم.

جاشین قرارگاه ثارالله تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر روی مسله وحدت میان سپاه و نیروی انتطامی حساس است به همین خاطر این جلسات را برگزار می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: حضرت امام روزی گفتند که بسیج ارتش ۲۰ میلیونی است اما بعضی سیاسیونی که در حال حاضر هم هستند این حرف امام را تمسخر کردند اما امروز بسیج در کشور های عراق و سوریه تشکیل شده است.

وی افزود: حشدالشعبی عراق زمانی که تشکیل شد با فتوای آیت الله سیستانی  ۲ میلیون نفر داوطلب شدند که عراق فقط  توانست ۳۰۰ هزار نفر را سازماندهی کند امروز بسیج حتی در کشورهای غیر اسلامی الگو شده است.

سردار کوثری خاطرنشان کرد: شما به عنوان کسانی که در اینجا امنیت را  ایجاد می‌کنید در مجاهدت های مدافعان حرم سهیم هستید تک تک شما در مجاهدت شهید حججی سهیم هستید اگر اینجا امنیت نداشته باشد مدافعان حرم با خیال راحت مجاهدت نخواهند کرد. لذا امنیت تهران که مرکز ام القراء اسلام است می‌تواند با تلاش من و شما در نیروی انتطامی تامین شود.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله خطاب به ابر قدرت‌ها گفت: الان دوران جنگ جهانی دوم نیست که بخواهید تمام جهان را بگیرید و میان خود تقسیم کنید بلکه این دوران، دوران صلح و آرامش و دوران مردان اللهی است.

سردار کوثری در پایان عنوان کرد: امام خمینی (ره)در اواخر عمر پربرکتشان فرمودند قرن آینده قرن اسلام و اسلام ابرقدرت‌ها را به خاک ذلت خواهد کشاند  که این در حال تحقق است.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين