امروز : پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/02 - 10:50 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حسین نوش‌آبادی؛سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:به ناشران خودمان هویت و اعتبار دادیم

حسین نوش آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصاحبه با خبرنگار روزنامه فرهیختگان و دفاع از عملکرد اتحادیه ناشران در نمایشگاه کتاب تهران گفت: «به ناشران خودمان هویت و اعتبار دادیم»

خبرنگاران صبح دیروز بار دیگر اشاره به لغو کنسرت‌های مجوزدار در شهرستان‌ها کردند و حسین نوش‌آبادی هم پاسخ داد: «شورای تامین استان‌ها در برگزاری کنسرت‌های موسیقی نقش مهمی دارند، اما صدور مجوز اجرای برنامه‌های هنری در اختیار حکومتی وزارت ارشاد است و ما این حق را به جای دیگری نمی‌دهیم. اگر شورای تامین استان یا شهرستان نظر به تعویق انداختن یک برنامه دارد به معنای لغو مجوز وزارت ارشاد استانداری‌ها موظف هستند که امنیت این کنسرت‌ها را فراهم کنند.»

وی در مورد مجوز به موسیقی رپ بیان داشت:«وزارت ارشاد به موسیقی رپ با الگوی غربی مجوز نمی‌دهد، اما آنچه به‌عنوان «گفت آواز» مطرح شده است می‌تواند مجوز دریافت کند مثل آلبوم اخیری که منتشر شده است و خواننده‌اش هم در رونمایی از آلبوم گفته است که این آلبوم موسیقی رپ نیست.»

نوش آبادی درباره امکان اجرای کنسرت‌های پاپ در تالار وحدت گفت: «تالار وحدت یکی از ابنیه و سرمایه‌های فرهنگی کشور است و اگرچه همه هنرمندان علاقه دارند در این تالار کارهای هنری خود را اجرا کنند اما باید شأن و جایگاه این تالار حفظ شود و میزبان برنامه‌های فاخر و استانداردی باشد که از قابلیت‌های ملی برخوردارند. تالار وحدت نباید محل برگزاری جنگ‌های شادی و کنسرت‌های مختلف باشد. برج میلاد را  برای اجرای کنسرت‌های موسیقی در نظر گرفتیم و در حال امضای توافقنامه‌ای با شهرداری هستیم، همچنین سالن وزارت کشور می‌تواند برای اجرای موسیقی پاپ استفاده شود.»

اختصاص دادن تالار وحدت برای اجرا به فردی را که در کارنامه کاری خود سابقه کارگردانی ندارد!

ماجرای اختصاص دادن تالار وحدت برای اجرا به فردی را که در کارنامه کاری خود سابقه کارگردانی ندارد، مطرح شد

ماجرای واگذاری بخشی از برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به اتحادیه ناشران:

مهربانو ابدی دوست اشاره داشت؛ ماجرای واگذاری بخشی از برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به اتحادیه ناشران موضوع دیگری است که این روزها مورد حمله رسانه‌های وابسته به جناح اصولگرا قرار گرفته است تا به نوعی بار دیگر حرکت‌های صنفی را در نطفه خفه کنند.

نوش‌آبادی در پاسخ به پرسشی این اقدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را کاری شجاعانه دانست و گفت: «باید وزارت ارشاد به خاطر این کار بزرگ و حرکت شجاعانه‌اش تشویق شود. سیاست واسپاری امور این قبیل نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها به بخش‌های غیردولتی، در راستای اجرای سیاست‌های کلی نظام، جلب اعتماد به مردم و با هدف گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری انجام می‌شود. اینکه به ناشران خودمان هویت و اعتبار دادیم که تشکل‌های آنها می‌توانند برگزار‌کننده یک نمایشگاه بزرگ ملی و بین‌المللی باشند، خود آنها را هم امیدوار کرده است. البته این چرخه باید کامل شود و در سال‌های آینده هم آن بخش‌هایی که احساس شود می‌تواند در این حرکت دیده شود، باید مدنظر قرار بگیرد.»

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين