امروز : چهارشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۳ - ۱۳:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

بسیج نیرویی انقلابی و در پیوند با ولایت است/ فرهنگ بسیجی داعش را محو ساخت

امام‌جمعه بابل گفت: بسیج یک مجموعه سفارشی نیست بلکه نیرویی همیشه در صحنه، انقلابی، مومن و در پیوند با ولایت است.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دارالمومنین بابل اظهار کرد: متاسفانه برخی از افراد جاهل در نهم ربیع‌الاول به جای مناسبت شهادت امام‌ عسکری(ع) و آغاز امامت امام عصر(ع) یک مراسم و مناسبتی دیگر را با توهین به مقدسات مذاهب دیگر راه می‌اندازند در صورتی که تاکید مقام معظم رهبری و علمای اسلام بر عدم اهانت به مقدسات دیگر مذاهب است.

وی با اشاره به هفته وحدت افزود: اقدام برخی از افراد جاهل در جشن‌ها و مراسم در توهین به برخی از افراد موجب می‌شود که شیعیان مظلوم در کشورهای دیگر مورد بدترین توهین‌ها قرار بگیرد.

این مسئول ادامه داد: پخش شدن فیلم‌های مجالس در خصوص به لعن و توهین مقدسات اهل سنت، موجب تیشه‌زدن به ریشه فرهنگ نورانی اهل‌بیت(ع) است، تاوان کارهای برخی در داخل کشور را شیعیان افغانستان، پاکستان و دیگر کشورها با کشته‌شدن و سر بریدن توسط تکفیری‌ها پس می‌دهند.

امام‌جمعه بابل تصریح کرد: شایسته است نهم ربیع به نام و نیت امامت امام‌زمان(عج) و آغاز مسئولیت برای دعای سلامتی و ظهور آن حضرت  انجام شود.

حجت‌الاسلام روحانی ضمن تبریک هفته بسیج گفت: بسیج نیروی خدمتگزار، ارزشمند و کم‌نظیر است که برکات این نیرو در تاریخ کشور ما سابقه نداشته و نخواهد داشت، خدمت بسیج برخاسته از متن دین است که با ایمان در دل آماده برای فرمان است.

وی افزود: بسیج یک مجموعه سفارشی نیست، بلکه نیرویی همیشه در صحنه، مومن و در پیوند با ولایت است، حضور بسیج در دفاع‌مقدس، سازندگی، جنگ نرم، حوزه فرهنگی و در بسیاری از خدمات است که بقای انقلاب و کشور را فراهم کرد.

خطیب جمعه بابل خاطرنشان کرد: بسیج در زلزله سنگین غرب کشور با احساس مسئولیت در صحنه حاضر شد تا خاری به پای اسلام و انقلاب نرود زیرا بسیج به‌دنبال کار جهادی است، بسیجی حاضر به فداکاری در جان و مال خود است تا گره‌ای بر روی ابروی رهبر معظم انقلاب ننشیند.

وی ادامه داد: بسیج با هدف رضایت مقام معظم رهبری تمامی موانع انقلاب را برمی‌دارد و بسیج همیشه و در همه صحنه‌ها حاضر به جانفشانی است مانند شهدای مدافع حرم بسیجی که  افتخار ما هستند.

روحانی بی‌تحرکی را آفت بسیج دانست و یادآور شد: از جمله نگرانی‌های ما بی‌تحرکی در بسیج است، نیروی خودجوش بسیجی نباید دچار برخی تکلفات اداری شود و نشاط بسیجی از بین رود، بسیج یک جریان همیشگی است نه یک نیروی اداری، بسیج مدل خاص انقلاب است که توانست با توسعه در کشورهای مقاومت موجب انهدام داعش شود.

وی افزود: فرهنگ بسیجی داعش را محو ساخت و کمرش را شکست، داعشی که با طراحی غربی و به‌ویژه آمریکا به وجود دارد تا وحدت جهان اسلام را تحریب کند و جنگ میان اسلام و صهیونیست را به جنگ داخلی میان امت اسلام تبدیل کند.

امام‌جمعه بابل اظهار کرد: حشدالشعبی در عراق و نیروهای مقاومت به یک فتح نمایان رسیدند، یقین بدانید این بسیجیان در سراسر جهان اسلام متحدانه ریشه غده سرطانی اسراییل را از ریشه بیرون خواهند آورد و کمر آن‌ها را خواهند شکست.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به مشکلات زلزله زدگان غرب کشور ادامه داد: جا دارد از زحمات وهمت مردم برای کمک به زلزله‌زدگان صمیمانه تشکر کنیم اما بی‌نظی در جمع‌آوری کمک‌های مردمی جای تاسف دارد و از این گلایه داریم.

وی در پایان گفت: نهادهایی در خصوص کمک به زلزله‌زدگان مسئولین رسمی دارند اما متاسفانه برخی افراد غیرمسئول وارد این حوزه شدند و از کمک‎‌ها سواستفاده می‌کنند در صورتی که این کمک‌ها باید به درستی و با مدیریت صحیح به مردم غرب کشور برسد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين