امروز : دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۳ - ۱۶:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه گتاب:

بسیج حضوری همه‌جانبه در عرصه گسترده نظام اسلامی دارد

امام‌جمعه گتاب گفت: بسیج حضوری همه جانبه در عرصه گسترده نظام اسلامی دارد و حضرت آقا فرمودند مسئولیت مجموعه بسیج پاسداری از هویت ملی، دینی و حضور در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی است.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور در خطبه‌های امروز نمازجمعه شهر گتاب  اظهار کرد: امام حسن‌عسکری(ع) در خصوص تقوا تاکید داشتند و فرمودند من شما را به تقوا و پارسایی در دینتان وصیت می‌کنم.

وی افزود: ایشان مسلمانان را به راستگویی، امانت‌داری، مراعات با همسایگان، عبادت خدا و شرکت در نمازجمعه دعوت کردند، امام با انجام این کارها از ما خوشحال خواهند شد، خوشحالی امام مثل خوشحالی پدر و مادر است که باعث سروسامان گرفتن زندگی می‌شود.

این مسئول با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج  ادامه داد: بسیج مستضعفین به فرمان امام راحل تاسیس شد، شجره طیبه‌ای که تا الان دارای برکات فراوانی بود و مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت آن فرمودند که بسیج عرصه جهاد است، نه عرصه صرفا قتال، برخی گمان می‌کنند بسیج یک عنصر نظامی و صرفا برای جنگیدن است در صورتی که اینطور نیست،

امام‌جمعه گتاب تصریح کرد: قتال گوشه‌ای از جهاد است، جهاد یعنی حضور در میدان مجاهدت با تقوا، ادب و ایمان. این می شود جهاد، جهاد با نفس، جهاد با مال، کسی که در دولت، قوه قضاییه، حوزه علمیه، زمین کشاورزی و حتی در خانه فعالیت می‌کند همه باید بسیجی باشند.

حجت‌الاسلام تقی‌پور گفت: بسیج حضوری همه جانبه در عرصه گسترده نظام اسلامی دارد و حضرت آقا فرمودند مسئولیت مجموعه بسیج پاسداری از هویت ملی، دینی و حضور در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی است.

وی افزود: سرافرازی امروز شیعه به دلیل لبیک یاحسین بسیجیان است، لبیک یا حسین راز شکست‌ناپذیری ماست، تفکر بسیجی یعتی همین لبیک یا حسین و  یاعلی.

خطیب‌جمعه گتاب  یادآور شد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند ابراز دشمنی با بسیج مخالفت با مجاهدت، تلاش، نشاط و کار جهادی است، این خئنان عزت را زیر پا می‌گذارند و ذلت را یاری می‌کنند،  انکار بسیج انکار بزرگترین ضرورت و مصلحت کشور، بی‌احترامی و حرکتی نابخردانه یا خائنانه  است.

وی ادامه داد: فتنه داعش فرصت  درک اسلام حقیقی و ناب محمدی را از مستضعفان سلب کرد اما سیطره شجره خبیثه داعش به پایان رسید، سردار سلیمانی طبق وعده الهی قول صادق داد که داعش نابود خواهد شد.

تقی‌پور گفت: فتنه داعش ثمره صهیونیست، آمریکا و استکبار است و شکست داعش یعنی ناتوانی آمریکا، انگلیس و اسراییل، آنها ۱۰ هزار نفر و عمدتا جوانان را جذب و آنها را به سمت مسلمین در عراق، شام و سوریه حرکت دادند و این مناطق را به تصرف در آوردند، اینان خوی حیوانی خود را به نام رسول خدا سکه زد و حکومت تشکیل دادند.

وی افزود: این گروه تکفیری بسیار ضعف بودند و شک نکنید که از صدای لبیک یاحسین مدافعان حرم ما و لباس مشکی عزای حسین می‌ترسیدند.

خطیب جمعه گتاب با اشاره به زلزله اخیر کرمانشاه اذعان کرد:  برخی ناآگاهانه می‌گویند اینقدر مرگ بر آمریکا نگوییم تا بلایی مثل زلزله سرمان نیاید، اینان باید بدانند در برخی موارد مرگ حق است چرا ما نمی‌گوییم مرگ بر ژاپن یا سایر کشورها، باید بر کشورهایی با خوی استکباری فریاد مرگ بر فرستاد.

وی ادامه داد: با بلایی که سر مردم آمد هم برخی به دنبال دروغ‌پراکنی بودند مبادا که منبع خبرمان آمدنیوز و ماهواره‌ها باشد که با بی‌انصافی دروغ می‌گویند، یک هفته تلاش کردند تا میان شیعه ، لر و فارس اختلاف بیاندازند  اما مردم ایران در این جریان زلزله کرمانشاه تو دهنی محکمی به رسانه‌های بیگانه زدند.

حجت‌الاسلام تقی‌پور در پایان گفت: ای کاش فیش‌های حقوقی و بخور بخورهای برخی وجود نداشت تا مردم اعتماد خود را از دست ندهند و این فرصت‌طلبان بخواهند از آن سواستفاده کنند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين