امروز : سه شنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۴ - ۱۰:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عنوان کرد

نقش اساسی حضرت خدیجه (س) در تاسیس جامعه اسلامی

به گزارش بابل نوین، آیت‌الله محسن اراکی شب گذشته (دوم آذر ماه) در همایش ملی بانوی فضیلت که در سالن نور تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: در بینش قرآنی، تحلیل ویژه‌ای از جامعه اسلامی وجود دارد و رسول اکرم (ص) حقیقتا پدر جامعه هستند.
وی افزود: مبنای کلمه امهات که برای ازواج پیامبر (ص) در قرآن آمده است فرضی نیست و کاشف از یک حقیقت است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: در نگاه قرآن کریم جامعه اسلامی دارای یک هویت واحد است که به وسیله رسول اکرم (ص) ایجاد می‌شود و این یک هویت حقیقی است.

وی با اشاره به اینکه در قرآن کریم بر امت واحده تاکید شده است، ادامه داد: مشکل جامعه بشری جدایی از این هویت است که این هویت عین خضوع در برابر فرمان خداست.

آیت الله اراکی تصریح کرد: جامعه‌ای که بر اساس سیره و روش رسول الله باشد هویت واحده دارد و محمدی است.

وی افزود: بر همین اساس هویت جامعه اسلامی هویتی است که رسول اکرم اعلام کردند و ما امت مسلمه هستیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان کرد: بزرگترین، برترین و زیباترین پدیده و آفریده عالم خلقت همان امت مسلمه است که رسول الله آن را ایجاد کردند.

وی در ادامه به جایگاه والای امهات مومنین اشاره و تصریح کرد: حضرت خدیجه (س) در تاسیس جامعه اسلامی نقش اساسی داشتند و یار و فداکاری نمونه بودند.

آیت الله اراکی با عنوان اینکه چهره حضرت خدیجه آنچنان که باید تبیین و برجسته نشده است، گفت: در همه منابع اسلامی آمده است و حتی قبل از ازدواج با نبی اکرم هم این بزرگوار دارای شخصیت برجسته‌ای بوده‌اند و آن زمان در برترین جایگاه‌ها قرار داشتند.

وی ادامه داد: ایشان فداکارانه همه ثروت خود را در اختیار رسول اکرم(ص) گذاشتند تا دین اسلام شکل بگیرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عنوان کرد: بزرگترین تحول در جامعه بشری با ثروت و فداکاری حضرت خدیجه صورت گرفت و ایشان در تاسیس جامعه اسلامی و شکل گیری هویت اسلامی نقش اساسی داشتند.

وی با اشاره به اینکه حضرت خدیجه ریشه درخت پاکی در جامعه بشریت شدند، بیان کرد: هرجا زن تکریم شود، خانواده‌ای برگزیده تشکیل می شود و نقش حضرت خدیحه در تشکیل بنیان جامعه اسلامی بی بدیل است.

آیت الله اراکی در ادامه به وضعیت فرهنگی آشفته غرب اشاره و تصریح کرد: جامعه ای که غربی‌ها ایجاد کرده‌اند فساد در آن نهادینه شده است

وی دلیل نهادینه شدن فساد را نبود بنیان خانواده دانست و گفت: در غرب بنیان خانواده وجود ندارد و این بنیان از هم پاشیده شده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اما در هرکجا پرچمی برای اسلام و دفاع از حقوق انسان ها برداشته شده به دست یکی از فرزندان حضرت زهرا بوده است که علیه طغیان گران قیام کرده اند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه فرهنگ فداکاری در خانواده‌ای که حضرت خدیجه بنیان نهاد، شکل گرفت، خاطرنشان کرد: این خانواده برترین خانواده جهان آفرینش است و قرن به قرن تاثیر حضرت خدیجه در ذریه او آشکار است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين