امروز : یکشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۴ - ۱۶:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
با اقدام به موقع آتش‌نشانان:

کارگر ساختمانی در بابل از مرگ حتمی نجات یافت

ماموران آتش‌نشانی بابل از کارگر ساختمانی که بر اثر سقوط در زمین و آسمان معلق بود را نجات دادند.

به گزارش بابل نوین، در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر وقوع حادثه سقوط نصاب ایزوگام و معلق ماندن وی از طبقه چهارم ساختمانی واقع در خیابان امیرکبیر‌شرقی نجات این کارگر ساختمانی در دستور کار سازمان آتش‌نشانی بابل قرار گرفت.

پس از دریافت این گزارش بلافاصله چهار اکیپ عملیاتی سازمان آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام و موفق شدند کارگر ساختمانی را از مرگ حتمی نجات دهند.

سیدقاسم دابوییان مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی بابل ضمن نظارت بر عملکرد تیم امداد و نجات در محل حادثه اظهار کرد: این نصاب ایزوگام با استفاده از روشی کاملا ناایمن به وسیله دستگاه بالابر برقی و در داخل سبد حمل مصالح اقدام به نصب ایزوگام بر دیوار جانبی ساختمان شش طبقه کرد.

وی افزود: بر اثر نقص بالابر و پاره شدن سیم بکسل این کارگر ساختمان در طبقه چهارم میان زمین و آسمان معلق ماند که اکیپ عملیاتی سازمان به سرپرستی سیدابراهیم حسینی معاونت عملیات سازمان با استفاده از خودروی نربان هیدرولیکی خود را به مصدوم رساندند، وی را به پایین ساختمان هدایت و از مرگ حتمی نجات دادند.

دابوییان با هشدار به کارگران ساختمانی ادامه داد: از کارگران و کارفرمایان تقاضا داریم که کلیه کارهای ساختمانی را با استفاده از روش‌های ایمن و تجهیزات کامل انجام دهند تا شاهد حوادث ناگواری به وقوع نپیوندد.

گفتنی‌است حجر خداداد سرپرست شهرداری بابل با حضور در محل حادثه از نزدیک شاهد اجرای درست عملیات نجات آتش‌نشانان بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين