امروز : چهارشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۴ - ۲۰:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش:

۳۷۰۰ معلم تربیت‌بدنی نیاز داریم/ روند چاقی دانش‌آموزان متوقف شده است

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حدود سه هزار و ۷۰۰ معلم تربیت بدنی نیاز داریم، گفت: روند چاقی در دانش‌آموزان دختر و پسر متوقف شده و رو به کاهش است.

به گزارش بابل نوین،مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در هفتمین همایش تربیت‌بدنی و سلامت استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: بر اساس آمارهای سال ۹۵، حدود ۲۱٫۲۲ صدم درصد از دانش‌آموزان کشور افزایش وزن داشتند که با انجام اقدام‌های پیشگیرانه، فعالیت‌های بدنی و افزایش ساعت‌های درس تربیت بدنی در مدارس، روند چاقی در دانش‌آموزان دختر و پسر متوقف شده و رو به کاهش است.

وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، در سنین بین ۱۵ تا ۶۵ سال نیز کم تحرکی، افزایش وزن، فشار خون، دیابت و کلسترول رو به افزایش است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با یادآوری کاهش سواد حرکتی در کشور، خاطر نشان کرد: کاهش سواد حرکتی در مدارس و سنین کم، ورزش قهرمانی و همگانی را تحت تأثیر قرار داده و آینده این ورزش‌ها در کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

حمیدی گفت: توجه هرچه بیشتر به سواد حرکتی در سنین کودکی و در مدارس کاهش اعتیاد، آسیب‌های اجتماعی و توانمندی نسل جوان را به همراه دارد و در ۱۵ سال آینده به ۲۰ میلیون نفر جوان با تحرک و پویای ایرانی نیاز است که این مهم با توجه هرچه بیشتر به سواد حرکتی و ورزش فراهم می‌شود.

وی، توجه به درس تربیت‌بدنی و تحرک هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان را از اولویت‌های این معاونت عنوان کرد و افزود: بر این اساس در چهار سال اخیر ساعت کلاس‌های تربیت بدنی در پایه یازدهم به ۲ ساعت افزایش یافته است و سال آینده در پایه دوازدهم که جایگزین پیش دانشگاهی می‌شود، ۲ ساعت کلاس تربیت‌بدنی قرار داده شده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: برای ایجاد کلاس تربیت بدنی در این ۲ پایه، حدود سه هزار و ۷۰۰ معلم جدید در سطح کشور نیاز است.

حمیدی خاطر نشان کرد: بر این اساس دانش‌آموزان در طول ۱۲ سال تحصیل حدود ۲۰۶ ساعت کلاس تربیت بدنی می‌گذرانند که با افزایش ساعت‌های این کلاس‌ها در طول چهار سال گذشته، به ۳۰۲ ساعت افزایش یافته است.

وی  ادامه داد: با توجه زندگی ماشینی و کم تحرکی دانش‌آموزان برای پیشگیری از بروز چاقی و افزایش وزن، نیاز است ساعت‌های حضور جوانان و نوجوانان در این کلاس ها به ۲ تا سه برابر افزایش یابد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: برای افزایش سلامت هرچه بیشتر جوانان و نوجوان با بازنگری برنامه‌های پایه متوسطه دوم، ۱۱ برنامه در زمینه تربیت بدنی و سلامت به این حوزه افزوده شده است.

حمیدی ادامه داد: بر این اساس ساعت درس تربیت‌بدنی در متوسطه دوم از سه ساعت به ۶ ساعت افزایش یافته و برای چهار میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز، کلاس‌های فوق برنامه برگزار شده است.

وی ابراز داشت: ۴۸۰ میلیارد ریال برای از محل ارزش افزوده و ۲۰ درصد حوزه مالیات فروش سیگار به تجهیز مدارس کشور اختصاص یافته است که در صورت تحقق ۵۰ درصدی این اعتبارات، ۲ هزار میلیارد ریال و تحقق کامل حدود چهار هزار میلیارد ریال به بخش تربیت بدنی، سلامت و پیشگیری اختصاص می‌یابد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: امسال ۱۹ هزار نفر در مسابقات مدرسه قهرمان حضور یافتند که این تعداد نسبت به گذشته حدود ۳۵ درصد افزایش یافت.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين