امروز : چهارشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۵ - ۱۶:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
عضو اتاق بازرگانی گلستان:

مشارکت مردم در پیشرفت گردشگری تاثیرگذار است

به گزارش بابل نوین، یحیی ابراهیمی عضو اتاق بازرگانی استان گلستان با اشاره به اینکه مشارکت مردم در پیشرفت گردشگری تاثیر بسزایی دارد اظهار کرد:گردشگری نیز با توجه به ظرفیت‌ها و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی می‌توان به اشتغالزایی و رونق اقتصادی رسید و در این میان مشارکت روستاییان در ایجاد و راه‌اندازی اینگونه مشاغل با طرح‌هایی، چون افزیش درآمد سرانه روستائیان، کمک اقتصادی به خانوار روستائی، شکل‌گیری وظایف اقتصادی در روستاها، زنجیره تولید، افزایش و ارتقاءگردشگری روستائی قابل اجرا است.

وی به ظرفیت‌های این استان اظهار کرد: استان گلستان قطب کشاورزی و گردشگری است و در سال‌های اخیر نیز درگیر فعالیت‌های صنعتی شده است، اما واقعیت آن است که با توجه به مشکلات کم آبی، مشکلات فراوانی در این حوزه‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه آفت عسلک باعث تغییرکشت کشاورزان شده است افزود:کشت اول استان گلستان تا سال ۷۵ پنبه بود که سالیانه ۶ تن برداشت از زمین‌های کشاورزی صورت می‌گرفت، پس از ورود آفتی به نام عسلک، مزارع پنبه آسیب دید و میزان برداشت به ۸۰۰ کیلو رسید، آفت مزارع و برداشت مشکل پنبه باعث شد کشاورزان نوع کشت را تغییر و به سمت کاشت گندم و جو و سایر محصولات کشاورزی بروند.

عضو اتاق بازرگانی، نبود بازار برای فروش مرغ را از دلایل کاهش تولید آن دانست و یادآورشد:استان گلستان به دلیل تامین زیرساخت و شرایط مناسب آب و هوایی امکان تولید ۲۶ میلیون قطعه مرغ گوشتی را در یک دوره دارد، اما شرایط بازار و نبود مشتری باعث کاهش تولید به ۸ میلیون قطعه در یک دوره شده است.

ابراهیمی افزود: عدم پرداخت به موقع مطالبات گندم کاران باعث شده که بدهی کشاورزان به بانک‌ها بیشتر شود و به دلیل عدم پرداخت به موقع، جریمه دیرکرد نیز به آن‌ها تعلق می گیرد.

عضو اتاق بازرگانی با بیان اینکه الگوی کشاورزی و دامپروری نیازبه اصلاح است، اضافه کرد: شاخص‌های کشاورزی و دامداری برای افزایش بازدهی باید اصلاح شود چرا که نیاز مشارکت بخش خصوصی پیش از پیش احساس می شود، در این میان نقش وزرات کشاورزی برای ارائه راهکار‌های جدید و آموزش کشاورزان و ارائه منابع مالی برای گذر از کشت سنتی به مدرن بسیار اهمیت دارد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين