امروز : سه شنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه:

بسیج یکی از ارکان اصلی و حیاتی جمهوری اسلامی است

به گزارش بابل نوین، به نقل از روابط عمومی ستاد خبری دهه وقف، حجت الاسلام والمسلمین محمدی، نماینده، ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ظهر امروز همزمان با پنجم آذر سالروز تاسیس بسیج مستضعفین در جمع کارکنان و بسیجیان این سازمان با تاکید بر اینکه فرهنگ بسیجی باید در تاروپود اداری این سازمان مشهود باشد؛ تصریح کرد: بسیج یکی از ارکان اصلی و حیاتی جمهوری اسلامی ایران است و دشمن هم روی بسیج و توان و پتانسیل آن حساب ویژه باز کرده است، لذا باید این فرهنگ و روحیه را حفظ و تقویت کرد.

رئیس سازمان اوقاف یکی از ویژگی‌های فرهنگ بسیجی را پویایی و کارآمدی و تحمل سختی‌ها دانست و افزود: بسیجیان در دوران دفاع مقدس و بعد از آن مسیر حق و ولایت را پیمودند و به همین خاطر دشمن از این تبعیت که موجب اقتدار نظام است، هراس دارد.

وی همچنین یکی از ویژگی‌های بسیجی را بصیرت دانست و افزود: بصیرت راه درست را به ما نشان می‌دهد و بصیرت است که موجب شناخت ماهیت دشمن می‌شود.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت در عراق و سوریه تاکید کرد: روحیه بسیجی و سخت کوشی و امید به آینده در سایه توکل به خدا و عظمت ایران اسلامی داعش را به شکست کشاند و آنها که با وجود حمایت غرب و استکبار و مرتجعین عرب که آمده بودند، از صفحه سوریه و عراق محو شدند.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری مشترک اوقاف و بسیج تاکید کرد: برخی از اقشار بسیج همانند بسیج حقوقدانان، بسیج اساتید، بسیج مهندسین و عمران و … می‌توانند در زمینه فعالیت‌های اوقاف کمک رسان باشند.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری، بسیج را کلید طلایی حل مشکلات نظام معرفی کردند، افزود: باید بتوانیم در لایه‌های مختلف سازمان اوقاف از این کلید طلایی بسیج استفاده کنیم.

نماینده، ولی فقیه در سازمان اوقاف با اشاره به اینکه این سازمان در سه حیطه؛ قرآن، امامزادگان و موقوفات دارای وظایفی است، تصریح کرد: وقف با تمام شئونات مردم ارتباط دارد و باید با مشارکت مردمی بسیج، فراگیر شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه در زمینه تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف که مقام معظم رهبری نیز برآن تاکید داشته اند می‌توان از ظرفیت بسیج استفاده کرد،گفت: موضوعات مشترک می‌توانند شناسایی شوند و براساس یک مدت زمانی مشخص اولویت بندی و اجرایی شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين