امروز : چهارشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۶ - ۱۲:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس ستاد راهبری مهار فوران چاه رگ سفید خبرداد:

دسترسی به دهانه چاه در حال فوران ۱۴۷ رگ سفید/ ضایعات دکل حفاری ۹۵ فتح از کانون آتش تخلیه شد

به گزارش بابل نوین، سپهر سپهری مدیرعامل و رئیس ستاد راهبری مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید اظهار کرد: در نتیجه تلاش های مجدانه مهارگران سختکوش و غیرتمند شرکت ملی حفاری ایران و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، تجهیزات و ضایعات دکل حفاری ۹۵ فتح به نحو مناسب از کانون آتش تخلیه و دهانه چاه پاکسازی شد.

وی گفت: این عملیات پیچیده و کاملا فنی و پر مخاطره، اساسی ترین گام در راستای اجرای برنامه مهار چاه به روش کشتن چاه از سطح (TOP KILL) است که امروز پس از چند روز کار مداوم و شبانه روزی در زیر آتش سوزان و پاشش پرحجم آب تحقق یافت.

سپهری افزود: با به سرانجام رسیدن این عملیات کاملا تخصصی و مستقیم شدن آتش ناشی از فوران نفت و گاز و حذف شعله های پیرامونی، مهار و کنترل فوران چاه وارد فاز بعدی شد.

سپهری اظهار کرد: در این مرحله با بررسی وضعیت دهانه چاه و بکارگیری تجهیزات ویژه در عمل با آماده سازی ابزار سطحی، تجهیزات اسنیفر و استینگر و بهره گیری از پمپ های فشار قوی برای تزریق سیال سنگین حفاری اقدام به مهار چاه از طریق خطوط ارتباطی سیال، آخرین مرحله کار اجرا و چاه ایمن سازی خواهد شد.

مدیرعامل و رئیس ستاد راهبری مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید در شرکت ملی حفاری ایران گفت: همسو با اجرای این عملیات، حفر دو حلقه چاه امدادی با کاربست دستگاه های حفاری سنگین ۹۳ و ۹۴ فتح ناوگان شرکت نیز ادامه دارد.

گفتنی است، چاه ۱۴۷ رگ سفید هفتم آبان ماه گذشته در حین حفاری بوسیله دکل حفاری ۹۵ فتح دچار فوران گاز و آتش سوزی شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين