امروز : دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۶ - ۱۶:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
نقوی حسینی:

تشکیل ۱۰ هزار گروه جهادی در حوزه سازندگی توسط بسیج/ آماده کمک رسانی در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی هستیم

به گزارش بابل نوین، سیدحسین نقوی حسینی در تشریح جلسه امروز عصر (یک‌شنبه ۵ آذر ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای مظلوم بسیج، گفت: بر این اساس سردار غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج به همراه معاونین این مجموعه در کمیسیون حضور یافتند.

وی تصریح کرد: همچنین در این جلسه، تودیع معارفه سردار یزدی معاون پارلمانی سابق سپاه و سردار جوکار معاون پارلمانی فعلی صورت خواهد گرفت.

نقوی حسینی با اشاره به ارائه گزارش نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس از مناطق زلزله زده و تاکید بر پدافند غیرعامل، افزود: همچنین در این جلسه، بحث مفصلی پیرامون همت و تلاش مسئولین در جهت حل مسئله موسسات مالی – پولی صورت گرفت و در ادامه پیرامون نیازها و مشکلات بلندمدت زلزله زدگان گفت‌وگو شد و معضل در این زمینه بحث شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اظهارات معاون پارلمانی سابق سپاه، ادامه داد: سردار یزدی در این جلسه گفت که باید از همکاری و مساعدت کمیسیون طی ده سال گذشته با اینجانب به عنوان معاون پارلمانی سپاه در مجلس تقدیر و تشکر می‌کنم. همه تلاش ها در این مدت برقراری ارتباطات دوسویه بین مجلس و سپاه بود که به نحو خوبی محقق شد.

نقوی حسینی با اشاره به اینکه معاون پارلمانی سابق سپاه درخواست کرد تا به تهران نیز کمک شود زیرا نیازمند خدمت است، اظهارکرد: همچنین در جلسه امروز سردار جوکار که مسئولیت پارلمانی سپاه را عهده‌دار است گفت که درخواست ما نیز ادامه همکاری و هماهنگی نزدیک سپاه با مجلس و متقابلا است و با تجربه یک دوره نمایندگی در مجلس سعی خواهد شد تعامل بین مجلس و سپاه تقویت شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ادامه جلسه، سردار غیب پرور نیز ضمن تبریک هفته بسیج و پیروزی‌های عظیم جبهه مقاومت، شهادت امام حسن عسگری (ع) را تسلیت گفت.

وی با اشاره به اظهارات رییس سازمان بسیج، گفت: انتظار حضرت آقا این است که حضور سازمان یافته جوانان در حوزه تولید علم، هنر و فرهنگ در دستور کار بسیج قرار گیرد و قطعا در دستور کار قرار گرفته و خواهد گرفت؛ دراین راستا سازماندهی چند هزار گردان از نیروهای محلی، بومی، جوان، مومن و انقلابی یک ظرفیت بزرگ برای جمهوری اسلامی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: طبق صحبت های سردار غیب‌پرور امسال حدود یک صد هزار نفر از آنان در طرح آموزش مجددا قرار گرفتند؛ همچنین اشاره شد که بسیج بستر و ظرفیت بزرگی برای خدمت‌رسانی است و در حوزه‌های مختلف اعم از محیط زیست گرفته تا کمک به زلزله‌زدگان و سایر آسیب‌های طبیعی، محروم زدایی، سازندگی و سایر حوزه ها، بسیج آماده فعالیت جهادی است.

نقوی حسینی با اشاره به اظهارات رییس سازمان بسیج، افزود: بسیج ۱۰ هزار گروه جهادی در حوزه سازندگی تشکیل داده است؛ در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی نیز خدمات بسیج ارزشمند است و ما آماده کمک رسانی هستیم. در این بین ۳۲۵ محله در ۱۸۷ شهر کشور در زمینه مقابله با اعتیاد و طلاق ورود پیدا کرده و اقدامات موفقیت آمیزی انجام داده شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق گفته های رییس سازمان بسیج حدود هشت میلیون نفر خدمت پزشکی ارائه شده است، خاطرنشان کرد: وی اذعان کرد که انتظار داریم مجلس در حوزه تأمین اعتبارات، به ما کمک کنند و پشتیبانی اعتباری صورت پذیرد. همچنین در ادامه فرمانده بسیج جامعه پزشکی کشور گزارش جامعی از خدمات پزشکی در مناطق محروم ارائه کرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين