امروز : چهارشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۶ - ۱۷:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در سال ۹۵

۹۶ درصد شاغلان بیکار شده بیمه بیکاری نداشته‌اند

در سال ۹۵، حدود ۹۶.۸ درصد بیکاران قبلاً شاغل از بیمه بیکاری استفاده نمی کرده اند و تنها ۳.۲ درصد آنان از بیمه بیکاری استفاده می کرده اند.

به گزارش بابل نوین،منصور آتشی، مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی به ۲۱۲هزار نفر بیمه بیکاری پرداخت می کند.

آتشی در خصوص پرداخت بیمه بیکاری به عنوان یکی از حمایت های سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: مقرری بیمه بیکاری به بیمه شده ای تعلق می گیرد که علیرغم میل باطنی بیکار شود و هیچ اراده ای در بیکاری نداشته است و در پروژه هایی که از ابتدا، زمان پایان آن مشخص است پس از پایان پروژه، به کارگران بیمه بیکاری تعلق نمی گیرد.
مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: تشخیص و معرفی مقرری بگیران بیمه بیکاری با ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و مسئول برقراری مقرری بیمه بیکاری با سازمان تامین اجتماعی است.
وی افزود: بالغ بر ۲۱۲هزار نفر در کشور از سازمان تامین اجتماعی مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند.

در سال ۹۵، حدود ۹۶٫۸ درصد بیکاران قبلاً شاغل از بیمه بیکاری استفاده نمی کرده اند و تنها ۳٫۲ درصد آنان از بیمه بیکاری استفاده می کرده اند.

همچنین از بیکاران قبلاً شاغل در بخش کشاورزی ۱٫۲ درصد، در بخش صنعت ۴٫۳ درصد و در بخش خدمات ۲٫۴ درصد از بیمه بیکاری استفاده می کرده اند.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين