امروز : چهارشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۷ - ۱۸:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون فرهنگی قوه قضائیه:

هدف قوه قضائیه ارتقای فرهنگ عمومی در حوزه مسائل قضایی است

معاون فرهنگی قوه قضائیه با اشاره به خدمات فرهنگی انجام شده در شهر تهران گفت: هدف معاونت فرهنگی قوه قضاییه ارتقای فرهنگ عمومی مردم در زمینه مسائل قضایی است.

به گزارش بابل نوین،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی با تقدیر از جدیت و تلاش‌های رئیس سازمان زیباسازی شهر تهران در زمینه تبلیغات فرهنگی و حقوقی، استمرار اینگونه اقدامات را مفید ارزیابی کرد و گفت: با اینکه در گذشته چنین اقداماتی در زمینه تبلیغات مسائل حقوقی انجام نمی‌شد ولی اخیرا اقدامات خوبی برای ارتقای فرهنگ عمومی انجام شده است که امیدواریم این قبیل کارها ادامه یابد.

معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به همکاری شهرداری تهران در خصوص برگزاری کمپین های فرهنگی، آموزشی و حقوقی اظهار کرد: در این زمینه بیش از یک صد اثر هنری خوب و ارزشمند تولید شد که همه آنها دارای معیارهای لازم بوده است.

وی با تقدیر از اقدامات روابط عمومی معاونت فرهنگی در خصوص تهیه محتوا برای این کمپین گفت: هدف معاونت فرهنگی قوه قضاییه از این اقدامات، ارتقای فرهنگ عمومی مردم در زمینه مسائل قضایی است چرا که هر چه آگاهی‌های عمومی افزایش یابد؛ از حجم جرایم کاسته خواهد شد.

وی افزود: اقدام دیگری که در این خصوص صورت گرفت ارسال آثار و محتوای این کمپین ها به دادگستری های سراسر کشور بود که خوشبختانه در برخی از شهرها هم اکران شده و در دیگر شهرستان‌ها نیز به تدریج اکران خواهد شد.

در ادامه این مراسم مهندس علیزاده رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران نیز با ابراز رضایت از همکاری شهرداری با معاونت فرهنگی قوه قضاییه گفت: یکی از اقدامات خوبی که در این سالها به نتیجه رسید، همین کمپین های فرهنگی، آموزشی و حقوقی بود که به طور مشترک با معاونت فرهنگی قوه قضاییه برگزار شد که البته این کمپین ها به دلیل داشتن چندین ویژگی مهم با دیگر کارها متفاوت بود.

وی افزود: یکی از مهمترین ویژگی‌های این کمپین، محتوای کاربردی آنها فارغ از اجبار و نهی و از سر دلسوزی و خدمت به مردم بود.

علیزاده، اختصاص ۶۰۰ سازه تبلیغاتی شهری به این موضوع و استفاده از زبان هنر را ویژگی دیگر این کمپین ها بیان کرد و گفت: در این پیام‌ها حتی از کاریکاتور نیز بهره بردیم و توانستیم بسیاری از پیام ها را در قالب طنز و کاریکاتور بیان کنیم و سعی داریم تا این اقدامات تنها منحصر به شهر تهران نباشد و در دیگر شهرستان ها نیز اجرایی شود.

رئیس سازمان زیباسازی شهر تهران در پایان از آمادگی شهرداری در این زمینه و موارد مشابه خبر داد و گفت: امیدواریم با همکاری معاونت فرهنگی قوه قضاییه و تلاش بیشتر دو طرف، بتوانیم اقدامات موثری برداریم.

وی تاکید کرد: در ماه‌های آینده و سال‌های پیش رو بنا داریم تا با اکران مجدد تعداد بیشتری از طرح های گرافیکی به اجرا درآمده در حوزه وسیعتری از سازه های شهری سطح تهران و نیز فضاهای موجود در مترو گامی موثر در جهت توسعه فرهنگ حقوقی قضایی جامعه برداریم.

همچنین در این نشست اکبر تهرانی معاون اداره کل فرهنگ حقوقی قضایی جامعه و سرپرست روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه با تقدیر از اقدامات و همکاری‌های صورت گرفته از سوی شهرداری تهران، از ساخت و نصب تلویزیون شهری در محوطه ساختمان مرکزی قوه قضاییه و نصب استیکر حقوقی در بیش از ۷۰ دستگاه از اتوبوس های شهری و همچنین استفاده از ۲۰۰ سازه از فضاهای تبلیغاتی مترو در زمینه انتقال پیام های این معاونت خبر داد و گفت: نصب تندیس شهید بهشتی در محوطه ساختمان مرکزی قوه قضاییه نیز از دیگر اقدامات در حال انجام از سوی شهرداری تهران است که امیدواریم تا پایان سال جاری اجرایی شود.

منبع:مهر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين