امروز : چهارشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۷ - ۲۰:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
ربیعی خبرداد

افزایش کف حقوق بازنشستگان درسال۹۷/راه‌اندازی صندوق‌های فروش سهام/رفع مشکل پرداخت حقوق فولادیها

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه‌اندازی صندوق‌های فروش سهام در تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد و گفت: اخیرا در هیات امنای تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری مصوب شد تا صندوق هایی ایجاد کنیم که سهام‌های خوبمان را در آن قرار دهیم تا بازنشستگان داوطلب بتوانند سهام‌های سودآور بویژه در نفت و پتروشیمی را که ضمانت شده است، دریافت کنند.

به گزارش بابل نوین،علی ربیعی در مراسم قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان کشوری با اشاره به تخصیص ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان کشوری در دو سال اخیر گفت: جلسات بودجه ای در حال برگزاری است و امیدواریم بتوانیم برای سال آینده مبلغ بیشتری را از دولت دریافت کنیم.

وی افزود: زمانی که وزارت رفاه را تحویل گرفتم حداقل حقوق ۴۸۰هزار تومان بود، ولی درسال جاری به یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید. برای سال آینده هم بودجه های خوبی درنظرگرفته شده تا کف حقوق بازنشستگان بیش از این افزایش یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برای صندوق فولادی ها نیز قرار است ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یابد و این صندوق پایدارتر شود گفت: تلاش می کنیم بازنشستگان این صندوق دیگر دغدغه حقوق نداشته باشند.

وی با اشاره به پرداخت وام ضروری به ۳۰۰هزار بازنشسته کشوری گفت: گردشگری سالمندی را به طور جدی پیگیری می کنیم. هواپیمایی آسمان و قطار مسافربری رجا متعلق به ماست و هتل هایی داریم. در حال برنامه ریزی برای استفاده بازنشستگان از این امکانات هستیم.

ربیعی با اشاره به اینکه هفته گذشته در هیات امنای تامین اجتماعی مصوب شد تا صندوق هایی ایجاد کنیم که سهام های خوبمان را در آن قرار دهیم عنوان کرد: بازنشستگان در هیات مدیره آن صندوق قرار می گیرند و بازنشستگان داوطلب می‌توانند سهام های سودآور بویژه در نفت و پتروشیمی را که ضمانت شده است دریافت کنند. در حال نهادسازی هستیم تا سهام های خوبی که داریم را به بازنشستگان واگذار کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید سختی ها را در کنار یکدیگر دنبال کرده و سالم به دوران سالمندی وارد شویم عنوان کرد: سالمندان باید افراد اثرگذاری باشند که بر نشاط اجتماعی در جامعه بیافزایند.

وی با بیان اینکه صندوق های تامین اجتماعی محل کارپردازی نیستند و باید محل زندگی اجتماعی بازنشستگان باشند گفت: حرکت پلکانی حقوق بازنشستگان حرکت بسیار خوبی بود که باید ادامه یابد. تلاش می کنیم امکان زندگی باکرامت را برای بازنشستگان فراهم کنیم و صندوق های بازنشستگی به صندوق های حمایت اجتماعی از سالمندان تبدیل شوند.

ربیعی تاکید کرد:جامعه ای که به سالمند توجه نکند جامعه انسانی و اخلاقی نیست. سالمندان فرصت های بزرگ برای توسعه ایران بزرگ هستند.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين