امروز : دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۷ - ۲۰:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در روز دوم نشست صورت گرفت

رونمایی از سایت دبیرخانه در چهارمین نشست سران کتابخانه‌های ملی کشورهای عضو اکو

روز دوم چهارمین اجلاس سران کتابخانه‌های ملی کشورهای عضو سازمان اکو، در تاجیکستان برگزار شد.

به گزارش بابل نوین،چهارمین نشست سران کتابخانه‌های ملی کشورهای عضو سازمان اکو، از دیروز ۷ آذرماه و به مدت دو روز در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد.

در روز دوم اجلاس و طی نشستی که در نوبت صبح برگزار شد، از سایت دبیرخانه اجلاس اکو رونمایی شد و توافق شد که کشورهای عضو ۱۰۰ نسخه سند را بر روی این سایت بارگزاری کنند. همچنین در این نشست مباحثی پیرامون اینکه چه اقداماتی باید انجام شود تا کشورهای عضو در آینده نزدیک ارتباط مستمری با دبیرخانه اجلاس داشته باشند مطرح شد.

اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران که به نمایندگی از ایران در این نشست شرکت دارد روز گذشته در افتتاحیه نشست، طی سخنانی اعلام کرد که «تعامل بین فرهنگی و ارتباطات علمی در قالب « اکو» کمکی است به دانش افزایی و توسعه علم و معرفت، زیرا کشورهای حوزه اکو از اشتراکات فرهنگی و معنوی فراوانی برخوردارند که ریشه در تاریخی چند هزارساله دارد».

گفتنی است در نوبت عصر دومین روز چهارمین اجلاس اکو، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دیدار دوجانبه‌ای با روسای کتابخانه‌های ملی کشورهای عضو سازمان اکو خواهد داشت. همچنین بیانیه چهارمین اجلاس سران کتابخانه‌های ملی کشورهای عضو سازمان اکو قرائت خواهد شد.

لازم به ذکر است، این اجلاس پس از ۷ سال وقفه با همکاری کتابخانه‌ ملی ایران، تاجیکستان و موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين