امروز : چهارشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۸ - ۱۲:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بانک‌ها مردم را بیچاره کرده‌اند

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: مشکل واقعی مردم مشکل بانک‌هاست که مردم را بیچاره کرده است، مشکل مردم بنا‌های فرسوده در سراسر کشور است که با یک زلزله موجب تلفات زیادی می‌شود، مشکل مردم جوانان بیکار است، مشکل مردم تعطیل شدن کارخانه هاست نه حضور در استادیوم‌های ورزشی؛ چرا بعضی‌ها به بیراهه می‌روند؟

به گزارش بابل نوین،حضرت آیت الله مکارم شیرازی امروز در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به اهمیت حفظ وحدت در شرایط کنونی دنیای اسلام گفتند: وجود مقدس امام زمان (عج) که در سایه ولایت آن حضرت هستیم می‌تواند برای همه مسلمین جهان یک حلقه اتصال باشد.

وی گفت: فتنه‌ای در سوریه و عراق برپا شد که بحمدلله خاموش شد، اما این ویرانی‌ها تا چه زمانی آباد خواهد شد؟

لزوم هوشیاری در قبال ایجاد فتنه در لبنان
این مرجع تقلید خاطر نشان کرد: اخیرا نیز توطئه برای لبنان کرده اند و شخصی را تحریک نمودند تا فتنه‌ای ایجاد کرده تا آن‌ها از خارج به این کشور حمله کنند، باید خیلی مراقب این فتنه‌های شوم بود.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: برای ایجاد وحدت در دنیای اسلام یکی از حلقه‌های اتصال بین همه مسلمانان جهان اعتقاد به وجود حضرت مهدی (ع) است که همه مسلمین به اصل آن معتقدند و آن را جز مسلمات می‌دانند.

اعتقاد به مهدویت حلقه اتصال بین مسلمین
وی افزود: همانطور که خوشبختانه اربعین حسینی یک حلقه اتصال شد اکنون نیز بزرگداشت حضرت مهدی (عج) می‌تواند به یک حلقه اتصال بین مسلمین تبدیل شود.

این مرجع تقلید تاکید کرد: همه مسلمین باید عوامل انفصال و جدایی را رها کرده و به حلقه‌های اتصال متصل شوند، چرا که دشمن خاموش نمی‌شود و از هر دری وارد می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه سخنان خود با انتقاد از کسانی که در دولت مشغول نوشتن آئین نامه‌ای برای حضور بانوان در استادیوم‌های ورزشی هستند گفت: آیا مشکل این مملکت حضور بانوان در استادیوم است؟ یا مشکل مردم مشکل نان است که زمزمه‌های گرانی آن بلند شده است؟

مشکلات واقعی مردم در کشور
وی افزود: مشکل مردم مشکل بانک هاست که مردم را بیچاره کرده است، مشکل مردم بنا‌های فرسوده در سراسر کشور است که با یک زلزله موجب تلفات زیادی می‌شود، مشکل مردم جوانان بیکار است، مشکل مردم تعطیل شدن کارخانه هاست نه حضور در استادیوم‌های ورزشی؛ چرا بعضی‌ها به بیراهه می‌روند؟

آیت الله مکارم شیرازی همچنین با تشریح حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) گفت: کسی که تنها غذا می‌خورد و نمی‌گذارد مردم از عطایایش بهره‌مند شود وتنها به فکر خودش است در کلام پیامبر بدترین مردم است.

وی افزود: در ادامه حدیث نورانی پیغمبر اسلام (ص) آمده است که کسانی که مردم از شرش درامان نیستند و امیدی به خیرش هم ندارند نیز از دسته اول بدتر است و همچنین مطابق این حدیث شریف بدتر از همه این‌ها کسانی هستند که دینشان را به دنیا می‌فروشند و برای رسیدن به دنیای خود دست به هرکاری زده و تن به هر گناهی می‌دهند./ز

میزان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين