امروز : چهارشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۹ - ۱۵:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان
حجت‌الاسلام قرائتی:

بخش بزرگی از مشکلات کشور با زکات برطرف می‌شود

به گزارش بابل نوین،عضو شورای عالی زکات گفت: انجام کامل و درست فریضه زکات می‌تواند بخش بزرگی از مشکلات جامعه را برطرف کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی روز پنجشنبه (۹ آذر) در پنجمین همایش سراسری زکات که در قم برگزار شد، گفت: از جمله مهم‌ترین و پرتکرارترین مطالب و پیام‌های قرآنی در مورد ادای فریضه زکات است.

وی با بیان موارد مصرف زکات در جامعه گفت: زکات مصداقی از وحدت اسلامی بوده که نتایج حاصل از آن نیز در ۸ زمینه مهم مصرف می‌شود که فقرا و مساکین، عاملین حکومت اسلامی، تألیف بین‌القلوب، ابن السبیل، ورشکستگان آبرومند جامعه و همچنین خدمات اجتماعی را در برمی‌گیرد که ادای کامل و درست آن می‌تواند بخش بزرگی از مشکلات جامعه را برطرف کند.

عضو شورای عالی زکات کشور با بیان اهمیت زنده کردن واجب فراموش‌شده زکات در جامعه اسلامی عنوان کرد: اگر فریضه زکات در کشور احیاشده و رونق گیرد، بخش قابل‌توجهی از مشکلات موجود از بین خواهد رفت و اجرای درست زکات در جامعه و مصرف نتایج حاصل از آن در ۸ جایگاه موردنظر مصرف زکات، سیما و آینه‌ای از وجود حکومت اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی با تأکید بر اهمیت مسئله زکات در سنجش ایمانی مؤمنان افزود: خداوند متعال زکات را از یک منظر برای سنجش ایمان مؤمنان وضع کرده و مؤمنان واقعی گریزی جز ادای این فریضه الهی برای اثبات ایمان واقعی خود ندارند.

وی با بیان اهتمام و توجه ویژه خداوند متعال به مسئله زکات اضافه کرد: تنها واجبی که ۳۲ بار در قرآن تکرار شده، زکات و مشتقات آن است و پرداخت زکات نیز تنها امری بوده که خداوند به خاطر آن می‌خواهد که پیامبر از امت قدردانی کند.

عضو شورای عالی زکات با انتقاد از عدم نهادینه شدن درست فرهنگ زکات در کشور عنوان کرد: در زمینه مغفول و مهجور ماندن زکات در کشور همه باید عذرخواه بوده و درصدد توبه باشیم، چرا که زکات واجبی است که متأسفانه فراموش‌ شده است.

 /ع
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين