امروز : جمعه, ۳ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/03 - 11:01 ذخیره فایل ارسال به دوستان

افتتاح پل زیرگذر آزادگان موزیرج بابل

به گزارش بابل نومه، شهردار بابل بعد از ظهر دیروز در مراسم افتتاح پل زیرگذر آزادگان موزیرج بابل با اشاره به اینکه یکی از معضلات اصلی بابل مشکل ترافیکی است که در تقاطع‌ها نمود بیشتری دارد، گفت: بابل فاقد کمربندی بوده و در مسیر ترانزیت و جاده‌های اصلی شرق و غرب قرار دارد که افتتاح پروژه‌های زیرگذر، روگذر و توسعه تقاطع‌های غیرهم‌سطح عامل مهم کاهش و روان‌سازی ترافیک شهری است.

فرهاد عسکری پروژه کمربندی شرقی دوم و کنارگذر جنوبی را از بزرگ‌ترین پروژه‌های شهرداری بابل برشمرد و اظهار کرد: به‌زودی با افتتاح این دو پروژه مشکل رینگ اطراف بابل تا حدود زیادی برطرف می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: پروژه زیرگذر آزادگان که در زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با اعتبار منابع داخلی به بهره‌برداری رسید گامی دیگر در راستای توسعه شهر بابل است.

شهردار بابل با اشاره به پروژه‌های مهم شهرداری بابل، ادامه داد: تکمیل و افتتاح پارک بانوان، احداث ترمینال برون‌شهری، خرید و نصب پل عابر پیاده میدان شهید کارگر، احداث جاده ساحلی، اجرای پروژه کمربندی دوم شرقی، تکمیل و افتتاح مرکز مدیریت بحران و ساختمان مرکزی آتش‌نشانی بابل، تکمیل و افتتاح مرکز آتش‌نشانی شماره پنج، احداث و بهره‌برداری ساختمان شورای اسلامی شهر بابل، آغاز پروژه استخر سرپوشیده نهالستان با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد، آغاز عملیات اجرایی پل سوم محمد حسن‌خان، احداث بلوار شهید نژاداکبر، احداث ۳۵ متری باغ عباسی، احداث پارک ساحلی و مجتمع بزرگ حمل و نقل درون‌شهری و احداث پروژه کمربندی شرقی دوم را از جمله این پروژه‌ها است.

این مسئول همچنین احداث پارک باغ روشنی، احداث بلوار علامه حائری، احداث غسال‌خانه بهداشتی، تملک گاراژ پلنگ با اعتبار ۱۲ میلیارد ریالی برای بهره‌برداری پارکینگ عمومی، احداث ده‌ها پارکینگ عمومی هم‌سطح در سطح شهر، احداث پارک محلات، بازگشایی مسیرهای ارتباطی در ده‌ها نقطه شهر، نصب نمادها، المان‌ها در بلوارها و احداث آب‌نماهای زیبا، تکمیل ۹۰ درصدی المان سردار شهید سجودی، احداث پارک بهارنارنج واقع در بلوار امام رضا ابتدای کتی غربی، احداث مجتمع تجاری، فرهنگی و ورزشی واقع در بلوار ساحلی، پارک طبیعت بابلکنار، تاسیس سازمان‌های جدید پارک‌ها، فضای سبز، آرامستان‌ها و ارتقا کارخانه آسفالت، تصفیه شیرابه انجلسی، ارتقا کارخانه کمپوست به میزان ۲۵۰ تنی، احداث مجتمع ملکوت را از دیگر پروژه‌های عمرانی انجام شده برشمرد.

وی با اشاره به روند اجرای پروژه پردیس نوشیروانی بابل یادآور شد: پروژه مجتمع فرهنگی ورزشی و شهربازی پردیس نوشیروانی بابل نخستین طرح گردشگری در مازندران است که از محل صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شده که در چهار فاز است و فاز اول آن با حجم سرمایه‌گذاری ۱۳۴ میلیارد ریال در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه این مجتمع بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده در ایران است، اضافه کرد: این پروژه به مساحت ۴ هزار و ۲۰۰ متر مربع دارای پارک آبی به مساحت ۳ هزار و ۷۰۰ متر مربع با امکانات و تجهیزات کامل شامل چاله فضایی، سقوط آزاد، پیست rccar با ماشین‌های بنزینی و کنترلی و پیست ATR با موتورهای چهارچرخ، بانجی جامپینگ و فضای بازی کودکان بوده که برای ایام دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار بابل تصریح کرد: امکانات فاز دوم و سوم این پروژه نیز شامل شهر بازی روباز، پیست دو‌چرخه‌سواری، باغ پرندگان، پینت بال، استخر و سونا، تالار و رستوران و زمین تنیس است.

شهردار بابل خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، اجتماعی از جمله بهارنارنج، نمایشگاه ملی گل و گیاه شمال کشور، نخستین جشنواره چای و عسل، جشن بزرگ انتظار حماسه، جشن ملی بستنی و شکلات، جشنواره غذاهای سنتی، جشنواره آواها و نواها، جشنواره‌های قرآنی و ده‌ها جشنواره شاد از دیگر برنامه‌های شهرداری است.

عسکری همچنین افزایش ۲۰ درصدی سرانه فضای سبز و ایجاد سازمان احیا بافت و فضای فرسوده شهری را از پروژه‌های در دست اقدام در سال ۹۴ برشمرد.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين