امروز : دوشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۰ - ۱۴:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابلکنار:

انسان از حضور عده‌ای داعش‌پرست در مجلس تاسف می‌خورد/ مجلس باید نسبت به رفع گرفتاری‌های مردم انقلابی عمل کند

امام‌جمعه بابلکنار گفت: مجلس عصاره ملت است یا دلسوز داعش، مجلسی که ۹۰نفر آنان نامه تقدیر از سردار سلیمانی را امضا نکرده، آنان را چه بنامیم؟ واقعاً انسان از حضور عده‌ای داعش‌پرست در مجلس تاسف می‌خورد.

به گزارش بابل نوین،  در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بابلکنار حجت‌الاسلام عباس بابائیان با اشاره به اهمیت هفته وحدت اظهار کرد: وجود نقاط اشتراک بسیاری مانند خدای واحد، قبله واحد، پیامبر واحد(ص)، قرآن، عبادت، روزه،زکات، حج، ماه رمضان و سایر موارد می‌تواند مهم‌ترین نقطه ایجاد وحدت، محبت، اتحاد، اخوت و برادری بین جهان اسلام قرار بگیرد.

وی افزود:  رفع اختلافات، درگیری‌ها، کارشکنی‌ها و وحدت در جهت حاکمیت اسلام، دو جهت‌گیری اساسی در مسأله وحدت ملت اسلامی است.

امام‌جمعه بابلکنار ادامه داد: مراجعه به قرآن، سنت نبوی و عزت رسول خدا(ص) تحمل نظرات مخالف، دوری از تعصبات قومی‌و نژادی، تعامل اندیشمندان فرقه‌های گوناگون اسلامی، آشنایی با توطئه‌های دشمن برای ایجاد اختلاف، تقویت نقطه‌های مشترک، احترام به مقدسات یکدیگر راه‌های عملی برای رسیدن به وحدت امت اسلامی خواهد بود.

این مسئول تصریح کرد: پیروزی عظیم جبهه مقاومت بر داعش، نمادی از وحدت ملت‌های مسلمان از چندین کشور افغانستان، پاکستان، ایران، سوریه، عراق‌و ثمره ارزشمند وحدت امت اسلامی علیه فتنه استکبار صهیونیستی داعش است.

حجت‌الاسلام بابائیان گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان کمک‌های جهانی برای زلزله به ایران فرستاده شد اما به دلیل تحریم‌های آمریکا نمی‌توانند پول‌ها را وارد ایران کنند، آقایان وزارت خارجه پاسخگو باشند.

وی تاکید کرد: آیا بهتر نبود که دولت محترم بجای کمک ۱۰۰ میلیارد تومانی به دو باشگاه فوتبال که به اندازه قیمت، ۳۳ هزار کانکس بود کانکس را می‌خرید تا مردم زلزله‌زده در دمای ۱۰- درجه داخل چادر یخ نزنند.

خطیب جمعه بابلکنار افزود:  مجلس شورای اسلامی هنوز نتوانسته است انتظار به حق ملت ایران را در حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی برآورده کند، مجلس باید نسبت به رفع گرفتاری‌های مردم انقلابی عمل کند، مجلس شورای اسلامی باید مجلس زندگان باشد نه مجلس محتضران.

بابائیان ادامه داد: مجلس عصاره ملت است یا دلسوز داعش؟ یکی از نمایندگان می‌گوید داعش برای کشتن مسلمانان دلیلی دارد! مجلسی که ۹۰نفر آنان نامه تقدیر از سردار سلیمانی را امضا نکرده، آنان را چه بنامیم؟ نمایندگان داعش یا آمریکا و عربستان؟ آیا در خون آن‌ها غیرت ایرانی می‌جوشد؟ واقعاً انسان از حضور عده‌ای داعش‌پرست در مجلس تاسف می‌خورد، این‌ها از نمایندگان آمریکا یاد بگیرند که برای تحریم مردم ایران هیچ مخالفتی نداشتند.

وی تاکید کرد: مجلس محترم پس از تصویب قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، بهتر نیست که قانون بکارگیری مسئولین در بیش از یک شغل را هم تصویب کند؟

این مسئول اظهار کرد: اسلام آمریکایی و شیعه انگلیسی یعنی همین که شما برای خودتان وام چند میلیاردی بدون سود بر می‌دارید و برای مردم سود ۲۴ در صد.

حجت‌الاسلام بابائیان با انتقاد تند از عملکرد دولت‌نشینان اذعان کرد: دولت چرا وقتی که این همه برنج در کارخانه‌ها وجود دارد، از خارج برنج وارد می‌کند، برنج اگر انسان بود تا الان هفت کفن پوسانده بود، به علت فشارهای زیاد و بی‌توجهی مسئولین به آن از زمان داشت، کاشت و برداشت و هنگام خریدو فروش و ورود برنج از خارج.

وی تصریح کرد: دولتمردان می‌گویند رشد اقتصادی دو رقمی شده است پس چرا در ماه گذشته ۱۳ هزار میلیارد تومان از چک‌های مردم برگشت خورده است، به قول وزیر کار و تعاون ۴۰ میلیون نفر از مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند حال چرا رکود اقتصادی، بیکاری و فشار معیشتی بقوت خود باقی است؟

امام جمعه بابلکنار افزود: دست بر سر بردن و عاقبت تسلیم شدن در برابر آمریکا این است، این آینده‌ای است که روشنفکران ایرانی، جیره‌خوران، لیبرال‌های وابسته و سازش کاران غرب‌زده برای ملت بیچاره ایران می‌خواهند، اگر بنا بود به امریکا سجده کنیم اصلاً انقلاب نمی‌کردیم، اشرافی‌گری برخی از مسئولین و دولتمردان با کدام مبانی انقلاب سازگاری دارد؟ فاصله طبقاتی هر روز بیشتر از گذشته شده است.

بابائیان یادآور شد: با نابودی داعشی‌ها تروریست منطقه توسط مدافعان حرم اکنون نوبت برخورد با داعشی‌های وطنی نفوذی در ارکان قدرت و ثروت است، همان‌هایی که شکستشان در سال ۸۸، دشمن را وارد فاز جدیدی به نام تروریسم تکفیری کرد.

وی افزود: در خاورمیانه دیگر حرف آخر را ایران می‌زند و صدای زنگ را جمهوری اسلامی در می‌آورد و نه ،مریکا، این ایران است که خبر شکست داعش را اعلان می‌کند نه اردوگاه استکبار جهانی، خاموش شدن آتش فتنه تکفیری‌ها و داعشی‌ها در منطقه، مهر پایانی بر رویاها و آرزوهای راهبردی قدرت‌هایی چون آمریکا، اسرائیل، انگلیس و آل‌سعود است.

خطیب جمعه بابلکنار با اشاره به روز دانشجو در هفته آتی در پایان گفت: نگاه کلان به انقلاب، لزوم جهاد عملی، برخوردی از قدرت تحلیل سیاسی، آرمان‌گرایی، برخورداری از معنویت، مبارزه با جنگ نرم دشمن از وظایف مهم دانشجویان است و جوانان مومن و انقلابی، دانشجویان ولایی و بسیجی باید دندان راحت طلبی را بکشند، زیرا افراد راحت طلب، رفاه طلب و آسایش طلب نمی‌توانند انقلابی باشند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين