امروز : شنبه, ۳ فروردین , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۰ - ۱۵:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

دولتمردان با ارائه گزارش‌های غیرواقعی به مردم امید کاذب ندهند/ وحدت قدرتمندترین و مهم‌ترین سلاح مسلمانان است

امام‌جمعه بابل گفت: دولتمردان با ارائه گزارش‌های غیرواقعی نباید به مردم امید غیرواقعی و کاذب بدهند، این گزارش‌های امیدآفرین برخی از امور و سیاست‌های غلطی وجود داشت، مبادا در سایه روزمرگی خانواده‌ها و فضای اقتصادی ضعیف به تدریج از کارآمدی نظام اسلامی کاسته شود

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دارالمومنین بابل ضمن تبریک ایام ولادت پیامبراکرم(ص) و امام صادق(ع)  اظهار کرد: پیامبر(ص) منشا برکات زیادی برای جهانیان بود و به وجود آن حضرت خداوند درهای رحمت خود را برای جهان گشود.

وی افزود: امام صادق(ع) با تلاش و اهتمام زیاد شاگردان زیادی را تربیت و دانشگاه بزرگ اسلامی را تاسیس کردند و بدین گونه مبدا استحکام فرهنگ شیعه شدند، مذهب شیعه جعفری به برکت آن امام بزرگوار در جهان درخشید.

این مسئول با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت ادامه داد: در هفته وحدت باید با برپایی جشن ارادت خود را به ساحت پیامبر گرامی اسلام(ص) نشان بدهیم، وحدت سفارش خداوند متعال است، امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری هم منادی وحدت در جهان اسلام شدند و قدرت و عظمت جهان اسلام را نشان دادند.

امام‌جمعه بابل تصریح کرد: دو دستهافراد دشمن وحدت هستند استکبار و برخی افراد در داخل جهان اسلام، تفرقه‌افکنی روش استکبار برای نابودی وحدت و مهم‌ترین شعار استکبار اختلاف میان مسلمانان است زیرا دشمنان از وحدت میان مسلمانان می‌ترسند.

حجت‌الاسلام روحانی صهیونیست را دشمن اصلی مسلمانان دانست و گفت: دشمنان از وحدت جهان اسلام می‌ترسند، صهیونیست دشمن اصلی مسلمانان است و عناصر تکفیری را تشکیل دادند، این عناصر نیز در راستای خواسته‌های استکبار علیه جهان اسلام بهره بردند.

وی افزود: از شیعیان نیز برخی‌ها شعار شوم هفته برائت را به جای هفته وحدت نامگذاری کردند تا دشمنی‌ها و کینه‌ها را  گسترش دهند، وحدت قدرتمندترین و مهم‌ترین سلاح مسلمانان است، اسلام شیعیان را به صلح با غیرمسلمانان و وحدت در درون جهان اسلام توصیه می‌کند، معنی وحدت سنی شدن شیعه و شیعه شدن سنی نیست بلکه تاکید بر اشتراکات است.

خطیب جمعه بابل خاطرنشان کرد: برخی مفهوم وحدت را درک نمی‌کنند، پول می‌دهند، شبکه می‌سازند و علیه وحدت کار می‌کنند در صورتی که مهم‌ترین و دلنشین‌ترین ضرورت پیام وحدت است.

وی ادامه داد: دادن شعارهایی سخیف و تاریک علیه واحدت می‌دهند و به مقدسات مذاهب دیگر توهین می‌کنند، این کارها خطا است، حیاتی‌ترین و مهم‌ترین شعار وحدت است که قلب‌ها را  بهم نزدیک می‌کند، با وحدت قدرت‌های دنیای اسلام نیز بهم پیوند می‌خورند.

روحانی با انتقاد از واردات بی‌رویه یادآور شد: متاسفانه مصیبت بزرگ واردات دامن تولید داخلی را گرفته است، از ماشین‌های شاسی بلند خارجی تا کالاهای موردنیاز همه وارد کشور می‌شوند، با این مشکلات تولیدات داخلی در معرض خطر است.

وی افزود: واردات بی‌رویه برنج به کشور آن هم زمانی که برنج‌های تولیدی در انبار کشاورزان باقی می‌ماند چه معنایی دارد؟ این حجم واردات ناامیدی باعث ناامیدی برنج‌کاران شد و بر بازار برنج یاس و ناامیدی را حاکم کرد.

امام‌جمعه بابل اظهار کرد: برخی با با واردات بی‌رویه می‌خواهند بر سر تولیدات داخلی کشور بکوبند،  با این واردات گسترده کشاورز رمقی برای تولید ندارد و هنوز برنج‌های وارداتی ۹۳ تا ۹۵ نیز در انبارها موجود است، توصیه می‌کنم دو وزارتخانه کشاورزی و صنعت و معدن به جای پاس‌کاری به یکدیگر پاسخ کشاورزان را بدهند.

وی ادامه داد: انبارهای برنج اشباع است و برنج‌های خارجی در مغازه‌ها به وفود دیده می‌شود، بسیاری از برنج‌های وارداتی با برنج‌های تولید داخلی مخلوط و به نام برنج ایرانی عرضه می‌شود، خیانت بارز مخلوط کردن برنج خارجی نتیجه سیاست‌های دولت است.

حجت‌الاسلام روحانی تاکید کرد: نمایندگان مجلس به جای دخالت در انتصاب افراد ، مسائلی مانند حمایت از تولید داخلی و برخورد با سیاست‌های غلط وارداتی را پیگیری کنند، مسئولان به جای اینکه فضای یاس و ناامیدی را در جامعه حکمفرما کنند، با حمایت از تولیدکنندگان داخلی فضای امیدبخش را در کشور گسترش دهند.

وی با اشاره به گزارش ۱۰۰ روزه دولت افزود: گزارش دادن به مردم امری پسندیده است اما گزارش‌هایی که ارائه می‌شود نباید به گونه‌ای باشد که مردم خلاف آن را در زندگی خود احساس کنند، این گزارش‌ها از جناح‌ها و افراد مختلف مورد انتقاد قرار گرفت.

خطیب جمعه بابل در پایان گفت: مردم تورم تک‌رقمی را باید در سفره خود احساس کنند نه در گزارش، دولتمردان با ارائه گزارش‌های غیرواقعی نباید به مردم امید غیرواقعی و کاذب بدهند، این گزارش‌های امیدآفرین برخی از امور و سیاست‌های غلطی وجود داشت، مبادا در سایه روزمرگی خانواده‌ها و فضای اقتصادی ضعیف به تدریج از کارآمدی نظام اسلامی کاسته شود، ایجاد سیاست هایی برای اشتغال و رفع مشکلات و معضلات نیاز ضروری جامعه است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين