امروز : جمعه, ۲۵ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۰ - ۱۷:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

میشل عون: لبنان بحران را پشت سر گذاشته است

به گزارش بابل نوین، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، میشل عون — رئیس جمهوری لبنان — در دیدار با «پائولو جانتیولونی» نخست وزیر ایتالیا گفت کشورش بحران پس از اعلام استعفای «سعد الحریری» نخست وزیر را پشت سرگذاشته است.

عون امروز (جمعه) در سومین روز از سفرش به رم با جانتیلونی دیدار و درباره روابط دوجانبه و مسائل لبنان و منطقه با وی گفت و گو کرد. بحران اخیر در لبنان در مسیر حل و فصل نهایی قرار دارد. وی همچنین بر اهمیت وحدت ملی، ثبات امنیتی و مالی در لبنان تاکید کرد.

رئیس جمهوری لبنان پیش از عزیمت به رم با رهبران گروه های سیاسی در لبنان با هدف فراهم آوردن شرایط برای آغاز به کار دوباره دولت گفت و گو کرد که گفته می شود این دیدارها مثبت و سازنده بوده است.

پیش بینی می شود در سایه توافق های اخیر در لبنان هفته آینده نخستین نشست کابینه لبنان پس از بحران اخیر استعفای سعد الحریری برگزار شود. وی حدود یک ماه پیش در حالی که در عربستان سعودی بود از سمتش استعفا کرد که بسیاری آن را زیر فشار سعودی ها دانستند. حریری هفته پیش پس از بازگشت به لبنان اعلام کرد که تقدیم استعفایش را به حالت تعلیق در می آورد.

میشل عون دو روز پیش گفت سعد الحریری قطعا در سمت نخست وزیر باقی خواهد ماند. همزمان الحریری نیز گفت اگر شرایط مثبت کنونی ادامه یابد وی از تقدیم استعفایش به طور کامل صرفنظر می کند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين