امروز : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/02 - 12:35 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سرفه های مزمن در خردسالان

شنیدن صدای سرفه شب هنگام کوکان برای والدین آن ها بسیار عذاب آور است. این بیماری غالبا باعث بروز نگرانی خانواده ها می شود آن ها متوسل به هر روش درمانی برای درمان سرفه های شبانه فرزندشان می شوند و از هیچ درمانی چشم پوشی نمی کنند

به گزارش بابل نوین،شنیدن صدای سرفه شب هنگام کودکان برای والدین آن ها بسیار عذاب آور است. این بیماری غالبا باعث بروز نگرانی خانواده ها می شود آن ها متوسل به هر روش درمانی برای درمان سرفه های شبانه فرزندشان می شوند و از هیچ درمانی چشم پوشی نمی کنند سرفه واکنش بدن به خاطر تحریک دستگاه تنفس است که این تحریک به وسیله اعصاب مرکزی در بدن رخ می دهد به وسیله سرفه، ترشحات موجود در راه هوایی به بیرون پرتاب می شوند و راه های هوایی را باز می کنند. دلیل سرفه اطفال باید توسط والدین آن ها شناسایی شود و راه درمانی  ویژه برای آن پیدا شود..

سرفه های طولانی مدت در نوزادان و کودکان  نیازمند معاینه و درمان توسط پزشک است چون با عدم درمان به موقع این  عارضه پیامدهای جبران ناپذیری برای آن ها دربرخواهد داشت.

سرفه های مزمن در خردسالان

سرفه مزمن در نوزادان و شیرخواران  بسیار خطرناک است این عارضه منشا ویروسی دارد. این بیماری در فصول سرد سال پدید می آید و  و دوره درمان طولانی می طلبد.

به استثنای نوزادان نارس، نوعی آنتی بادی از طریق جفت به جنین منتقل می شود که تا زیر دوماهگی از آن ها دربرابر عوامل ایجاد کننده سرفه های مزمن محافظت می کند.

غالبا اکثر نوزادان به عفونت اولیه مبتلا می شوند. و تا زیر دو سالگی تقریبا همه بچه ها به عفونت ناشی از بیماری های ویروسی مانند سرماخوردگی  دچار می شوند این عاضه در اکثر خردسالانی که به مهدکودک می روند بیشتر است.

این بیماری ها با علائمی مانند آبریزش و گرفتگی بینی درد گلو و عفونت گوش مشاهده می شوند.

از جمله امراض تنفسی شایع در خردسالان می توانیم به برونشیت، برونشیولیت و برونکوپنومونی اشاره کنیم.

غالبا برخی افراد چند هفته پس از بهبود باز هم به  عفونت مجدد مبتلا می شوند. اما با  شدت کمتر و خفیف تر.

دوره نهفته بیماری های عفونی در خردسالان چهار روز است این عارضه ها با آب دهان  یا عطسه و سرفه  و به وسیله تنفس یا دست های آلوده به بینی یا چشم افراد دیگر منتقل می شود.

در میان افراد خانواده امراض عفونی به وسیله کودکان از دبستان به اعضای خانواده انتقال پیدا کرده و به این ترتیب بزرگسالان را درگیر می کند.

آبریزش بینی و درد گلو و سرفه در خردسالان از مهمترین نشانه های امراض ویروسی هستند سرفه نیز به همراه  عطسه و تب خفیف سلامتی فرزندتان را تحت تاثیر قرار می دهد. بعد از شروع سرفه صدای سینه کودکان نیز شنیده می شود.

آبریزش بینی و قطع و وصل شدن تب نیاز دریافت داروهای موثر را در این کودکان افزایش می دهد.

وقتی سرفه خردسالان شدید می شود باید به بیماری آسم مشکوک شوید. سرفه  همزمان با  ریه در حلق، سینوس ها و  معده و مجرای گوش خارجی خردسالان تاثیرات منفی می گذارد و به سرعت باید درمان شود.

خلط گلو در خردسالان به  همراه  سرفه شبانه هشداری برای بررسی سینوزیت مزمن در آن هاست.

همچنین خس خس سینه  خبر از بیماری آسم در کودکان می دهد، ناگفته نماند عواملی فیبروز کیستی و هموسیدروز ریوی در بروز خس خس سینه تاثیرگذار هستند.

خلط بدبو در عفونت های بی هوازی دیده می شود.

اگر سرفه اطفال بیشتراز شش هفته به طول انجامید آن ها باید از لحاظ ابتلا به  سیستیک فیبروزیس بررسی شوند./ز

الو دکتر

.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين